Miasto szuka wykonawcy na remont 0,5-kilometrowej alejki w Parku Żeromskiego, biegnącej równolegle do ul. Malczewskiego. Usunięta zostanie z niej nawierzchnia bitumiczna, obok staną nowe ławki i kosze na śmieci.

Wielu mieszkańców narzeka, że Park Żeromskiego jest coraz bardziej zaniedbany. Przełożyło się to na głosowanie na zadania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Wygrał wtedy projekt obejmujący rewitalizację alejek i małego placu zabaw z piaskownicą oraz montaż stolików wraz z siedziskami w Parku Żeromskiego. Ta inwestycja wciąż jednak czeka na realizację, na razie planowany jest remont tylko jednej alejki.

To alejka biegnąca wzdłuż ul. Malczewskiego. Ma dokładnie 504 metry długości. Odtworzony ma zostać jej stan pierwotny. To znaczy, że budowlańcy zerwą nawierzchnię bitumiczną, którą zastąpi nawierzchnia mineralna o kolorze żółtym. Wzdłuż alejki staną nowe ławki i kosze na śmieci. W zakresie robót ujęta jest również wymiana nawierzchni w rejonie dojścia i w miejscu zlokalizowania zabytkowej pompy z herbem miasta (w okolicy skrzyżowania ul. Malczewskiego i ul. Jana Kazimierza). Będzie tam kostka kamienna łupana.

Miasto chce wydać na ten cel 711 tys. zł. W zakładanym budżecie zmieściła się tylko jedna z czterech firm uczestniczących w przetargu. To spółka MDB ze Szczecina, która zaoferowała 660 tys. zł. Najdroższa oferta opiewa na ponad 1 mln zł. Decyzja o podpisaniu umowy z wykonawcą zapadnie po analizie dokumentów przetargowych.