Jednodniowe wycieczki do ZOO w Ueckermünde, w okolicę Löcknitz czy nad jeziora w Penkun, nadal będą niemożliwe. Rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego przedłużył zakaz wjazdu dla turystów bez wykupionego noclegu. Chodzi zarówno o Polaków, jak i Niemców z innych landów.

Obostrzenia wprowadzono w związku z pandemią koronawirusa. We wtorek, podczas posiedzenia rządu Meklemburgii-Pomorza Przedniego, zdecydowano się przedłużyć zakaz wjazdu dla jednodniowych turystów indywidualnych. Od 10 lipca będą możliwe zorganizowane, jednodniowe wycieczki autokarowe, ale tylko dla mieszkańców innych regionów Niemiec.

Stałych kontroli na granicy nie ma, ale można się spodziewać kontroli wyrywkowych. Za złamanie przepisów będzie mandat. Bez problemu po Meklemburgii-Pomorzu Przednim mogą poruszać się osoby dojeżdżające z Polski do pracy czy odwiedzające najbliższą rodzinę.

Żadnych tego typu obostrzeń nie wprowadziła sąsiednia Brandenburgia. Na jej teren, najbliżej Szczecina, prowadzi przejście graniczne w Rosówku. Wybrać się można tamtędy na zakupy w Gartz czy Schwedt, albo skorzystać z gęstej siatki dróg rowerowych po zachodniej granicy.