Jaka przyszłość czeka Tesco przy ul. Milczańskiej w Szczecinie? Do publicznej wiadomości wciąż nie podano oficjalnej informacji, co miałoby powstać w tym miejscu. W Internecie pojawiło się mnóstwo teorii i plotek na temat zagospodarowania tego ogromnego terenu. Z informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że na razie żadna z nich nie ma potwierdzenia. W rozmowie z naszym portalem najemcy sklepów w pasażu Tesco podkreślają, że nikt nie rozwiązał z nimi jeszcze umów i wszystko funkcjonuje bez zakłóceń.

 

Mieszkania, magazyny IKEA, a może Kaufland? Co tydzień nowa plotka o tym, co powstanie w miejscu Tesco na Pomorzanach

To, co miałoby powstać w miejscu Tesco przy ul. Milczańskiej, stało się jednym z najciekawszych tematów gospodarczych Szczecina. Mowa o dużym terenie, który w ostatnich latach bardzo zyskał na znaczeniu. Działka przy ul. Milczańskiej ulokowana jest między osiedlami mieszkaniowymi a galerią handlową Atrium Molo, pasażem Mieszka I Retail oraz powstającym sklepem IKEA. Jej odpowiednie zagospodarowanie to gwarancja sukcesu.

W ostatnich tygodniach mówiono o tym, że w miejscu Tesco powstanie osiedle mieszkaniowe. Pojawiły się także pogłoski, że przestrzeń tę chce wykorzystać IKEA, budując swoje magazyny i alternatywny dojazd do nowego sklepu.

– Nie potwierdzamy tej informacji – mówi Aneta Gil, Liderka ds. Komunikacji Zewnętrznej IKEA Retail Sp. z o. o.

Wcześniej pojawiały się również spekulacje, że w miejscu Tesco powstanie nowa galeria pod egidą marki Kaufland. Ta informacja zdaje się być jednak mało prawdopodobna po tym, jak okazało się, że nowy Kaufland powstaje przy rondzie Hakena. Sama sieć jednak nabiera wody w usta: – Silna ekspansja jest jednym z kluczowych elementów strategii sieci Kaufland. W związku z tym nieustannie poszukujemy nowych miejsc pod inwestycje, zarówno w największych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Uważnie przyglądamy się możliwościom, jakie oferuje nam polski rynek i panująca na nim aktualnie sytuacja, rozważając przy tym potencjalne lokalizacje w każdej części Polski. O wszystkich potwierdzonych inwestycjach Kaufland będziemy informować na bieżąco – czytamy w odpowiedzi biura prasowego.

„Ludzie już myślą, że Tesco jest zamknięte i jest coraz mniej klientów”

Najemcy pasażu Tesco są zirytowani karuzelą plotek, która kręci się wokół obiektu przy Milczańskiej.

– Już słyszałam, że mamy być do końca roku, a potem, że do końca lutego. Nic się póki co nie potwierdziło i nikt nas nie informował o tym, że mamy się zamykać – mówi jedna z najemczyń.

– Denerwuje nas to, bo ludzie już teraz myślą, że Tesco jest zamknięte i klientów jest coraz mniej. Działamy i liczymy na cesję umów, jeżeli okaże się, że zostaje w tym miejscu handel. Wiem, że jak Tesco zmieniło się w Kaufland w Zielonej Górze, to wszyscy sprzedawcy w pasażu dostali przedłużenia umów – dodaje inna najemczyni.

Biuro prasowe Tesco nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące przyszłości hipermarketu przy ul. Milczańskiej w Szczecinie. Sklep działa w sposób niezakłócony.

To jeden z ostatnich sklepów tej sieci w Polsce, który nie został sprzedany sieci Netto

Wiele wskazuje na to, że w tym roku sieć Tesco ostatecznie zniknie z Polski. Na mocy akwizycji z Salling Group większość sklepów Tesco przejętych zostanie przez sieć Netto (w Szczecinie to lokalizacje przy ul. Rydla, Duńskiej, Mickiewicza i w Galerii Północ). Sklep przy ul. Milczańskiej wraz z siedmioma innymi obiektami tej sieci z całej Polski wyłączono z tej transakcji. 31 grudnia 2020 r. swoją działalność zakończyły trzy z nich: w Poznaniu, Łodzi i Zielonej Górze. Kolejne zamknięcie planowane jest 8 lutego w Warszawie. Tesco przy ul. Milczańskiej będzie więc jednym z ostatnich sklepów tej sieci, który działa, a jednocześnie nie podlega sprzedaży Netto.