Gala rozdania nagród Business Club Szczecin za nami. Statuetki trafiły do wybitnych firm oraz osobistości regionu. Wśród zwycięzców znalazła się firma Mabo, od wielu lat wykonującej m.in. słupy oświetleniowe czy sygnalizacyjne.

– Należy cały czas podkreślać, że bez biznesu nie byłoby żadnych innych form działania. Pieniądze, które biznes kreuje, są niezwykle ważne. Ostatnie czasy pokazały, że jak pozwoli się biznesowi działać, to nawet w tych trudnych czasach da sobie radę – mówił Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

Podczas XIX Gali Biznesu Nagrody Gospodarcze za 2020 rok wręczono 5 laureatom, w tym firmie Mabo, działającej na rynku od 1967 roku, zajmująca się produkcją metalowych rzeczy.

– Słupy oświetleniowe, sygnalizacyjne, słupy trakcyjne, osprzęt kolejowy – można by jeszcze wiele tego wymieniać. Są to rzeczy, które można znaleźć w Szczecinie iw województwie, w Polsce, Europie i na wielu innych kontynentach – mówi Andrzej Kowalczyk, prezes zarządu Mabo.

Firma współpracuje z wieloma uczelniami, w tym AGH, a ponad połowa produkcji jest eksportowana.

– Nie ukrywamy, że jest to dla nas zaskoczenie, że dostaliśmy tę nagrodę. Rzeczywiście 2020 rok tak jak dla wszystkich nas też nie był rokiem, jak każdy inny. Jednak dzięki naszej załodze, zaangażowaniu pracowników, udało nam się przetrwać bez większych perturbacji – przyznaje Kowalczyk. – Osiągnęliśmy wyniki, które zakładaliśmy na ten rok, początek był trudny, potem było już dużo łatwiej. Wkład naszych pracowników, ich zaangażowanie, pozostają nieocenione. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu, mamy wyzwania na kolejne lata. Przetrwaliśmy 54 lata, przynajmniej kolejne 54 przed nami.