W pierwszy weekend maja już po raz trzeci działalność zainauguruje Miejska Strefa Letnia na plaży na Wyspie Grodzkiej.

Oficjalne otwarcie miejskiej plaży zaplanowano w sobotę, 5 maja. Podczas imprezy inaugurującej sezon 2018 nie zabraknie dobrej muzyki. Tego wieczoru (o godz. 20:00) na plaży wystąpią Łona, Webber i The Pimps. Jako support zagra zespół Tragarze. Po zakończonych koncertach z głośników popłyną elektroniczne brzmienia. Wstęp bezpłatny.

Podczas rozpoczęcia sezonu na wyspie zaplanowano również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W programie m.in. zabawy na dmuchańcach, malowanie twarzy, Jenga XXL, wielkie gry planszowe i bańki mydlane, nauka pierwszej pomocy oraz pokazy wodne zorganizowane przez WOPR. Oprócz tego na odwiedzających będą czekać leżaki i parasole oraz bogato wyposażony beach bar.

Miejska Strefa Letnia otwarta będzie do końca września od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00-22:00, natomiast w piątki i soboty od 10:00 do 00:00. Zamknięcie strefy zaplanowane jest na koniec września (o ile pogoda nie pokrzyżuje planów).

Jak zapowiada Mateusz Lipka, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki, w tym roku na plaży przy porcie jachtowym NorthEast Marina na mieszkańców i turystów będzie czekać wiele atrakcji.

– Po pierwsze – na terenie strefy, jak w roku ubiegłym, będzie punkt z jedzeniem i napojami oraz ogródki gastronomiczne. Po drugie – w sezonie letnim goście strefy będą mogli wziąć udział w szeregu animacji i eventów – mówi Lipka. – Bez wątpienia zapraszamy do odwiedzania Miejskiej Strefy Letniej i odpoczynku na leżakach pod parasolami z pięknym widokiem na panoramę Szczecina.