W ostatnią sobotę lipca, tak jak w ostatnią sobotę każdego miesiąca – koncert w Muzeum Techniki i Komunikacji. Niecodzienna sceneria, niecodzienny klimat, niebanalna muzyka. Tym razem czyste i radosne gitarowe granie – zespoły Przestańcie oraz Pomorzanie. Będzie retro i alternatywnie, a klimatu dopełnią pojazdy sprzed lat.

Warstwa muzyczna

Pomorzanie zaproszą nas do wehikułu czasu, a przeniesiemy się tonicznie do lat sześćdziesiątych. Oprócz coverów w swoim repertuarze mają też piosenki własne, utrzymane w konwencji bigbitu. Sięgają do polskich korzeni rzeczonego gatunku, prezentując nietuzinkowy vintage, nieznany zapewne większości współczesnych odbiorców. To pierwotny dźwięk gitary elektrycznej, bas przypominający początki rhytm’n’bluesa oraz organy przywodzące na myśl tak wspaniałe utwory, jak  „House of the Rising Sun” zagrane przez The Animals; wokal Grubego – tak brzmi szczeciński bigbit.

Trochę inaczej do tematu muzyki podejdzie zespół Przestańcie. Będzie bardziej rockowo w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, ale nie przygniotą nas nisko zestrojone i ciężko przesterowane gitary. Wesoła alternatywa – tak chyba najlepiej można określić ich muzykę. W swoim dorobku zespół ma już wydanie singla, a niebawem, bo 27 lipca br., wydana zostanie ich debiutancka płyta zawierająca 13 autorskich kompozycji. Zespół istnieje od 2008 roku, a występował  już między innymi u boku Lao Che czy Cool Kids of Death.


Statek kosmiczny

Przestańcie | Myspace Music Videos

Jak miał powiedzieć kiedyś F. Zappa: „Mówić o muzyce, to jak tańczyć o architekturze”.

Startujemy więc 30.07. punktualnie o 18., bilety w cenie 10zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

Atrakcja dla narzeczonych (i nie tylko)

W Muzeum Techniki i Komunikacji, poza koncertami, w ten sam dzień można będzie zobaczyć stroje ślubne sprzed epoki – wszystko to za sprawą gali ślubnej w stylu retro. Dodatkową atrakcją będą warsztaty florystyczne dla dzieci, prowadzone przez Małgorzatę Makarewicz, a oprócz sukni i garniturów, będziemy mogli zapoznać się z ofertą stoisk z branży dekoratorskiej i ślubnej.