Od kwietnia 2020 r. samoloty linii Norwegian będą latać z portu Szczecin – Goleniów do Kopenhagi. Trasę tę obsługuje już inny skandynawski przewoźnik - SAS.

Z Goleniowa na pokładzie samolotów Norwegian można obecnie latać do Oslo Gardemoen. Dobre wyniki sprawiły, że przewoźnik zdecydował się zwiększyć swoje zaangażowanie w Szczecinie o loty do stolicy Danii.

– Faktem ogłoszenia tego połączenia, w szczególności powinna cieszyć się cała branża turystyczna, dla której Duńczycy są jednymi z najczęściej korzystających z ich usług klientami, a to połączenie znacznie skróci czas dotarcia do Szczecina czy regionu Pomorza Zachodniego – podkreśla Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. 

Połączenie obsługiwać będzie 189-miejscowy samolot typu Boeing 737-800. Od kwietnia dwa razy w tygodniu będzie latał na trasie Kopenhaga – Szczecin – Kopenhaga. W środy - wylot z Kopenhagi 13:30, przylot do Szczecina 14:35, wylot ze Szczecina 15:15, przylot do Kopenhagi 16:10 oraz w soboty - wylot z Kopenhagi 13:50, przylot do Szczecina 14:45, wylot ze Szczecina 15:30, przylot do Kopenhagi 16:25. Ceny biletów rozpoczynają się od kwoty 116 złotych i są dostępne na stronie www.norwegian.com.

– Połączenie z Kopenhagą będzie doskonałym uzupełnieniem do już istniejącego połączenia realizowanego przez linię lotniczą SAS, która to od kwietna bieżącego roku łączy nasz region z Kopenhagą 5 x tygodniowo, od poniedziałku do piątku – informuje Maciej Dziadosz.

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów oferuje 10 rozkładowych kierunków: Warszawa (PLL LOT); Oslo Gardemoen (Norwegian); Kopenhaga (SAS, Norwegian); Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Kraków (Ryanair); Oslo Torp, Stavanger, Bergen (Wizz Air).