Szczecińska Konfederacja zorganizowała konferencję prasową, by poinformować o dostrzeżonych przez siebie „absurdach covidowych”. Partia jest jedyną siłą parlamentarną, która wprost kontestuje strategię rządową dotyczącą pandemii. Politycy Konfederacji są przeciwni obostrzeniom oraz sprzeciwiają się obowiązkowym szczepieniom.

 

Tomasz Kruszewski, lekarz, a jednocześnie jeden z liderów Konfederacji w regionie, mówił o tym, że działania podjęte wobec pandemii koronawirusa są pełne absurdów.

– Epidemia spowodowała szereg problemów gospodarczych, które wynikają z działań politycznych. Zamiast planów zarządzania epidemią mamy typowo polskie „jakoś się to zrobi”. To nas kosztowało nadliczbowe zgony, których można byłoby uniknąć. Mamy przypadkowe rozporządzenia i niespójne akty prawne, które często dochodzą do poziomu groteski – mówił Kruszewski.

Politycy Konfederacji najostrzej krytykowali ostatnie rozporządzenia, które nakładają kwarantannę na osoby mieszkające z chorującymi.

– Mam przynajmniej trzech pacjentów, którzy są ozdrowieńcami, a zostali skierowani na kwarantannę, bo ich domownik zachorował. To szykana dla ludzi, niektórzy boją się kilkudziesięciodniowego aresztu domowego – mówił polityk. – Żądamy, by procedury były lepiej dopracowane. Oczekujemy wycofania się z procedur, które łamią prawo. W szczególności mowa o kwarantannie dla ozdrowieńców – dodał Tomasz Kruszewski.