Były poseł Prawa i Sprawiedliwości na stanowisku zastąpi Artura Trzeciakowskiego. Morska Stocznia Remontowa Gryfia to największa stocznia w regionie. Ma dwa zakłady w Świnoujściu i Szczecinie. Zatrudnia 700 osób. W ostatnich latach w mediach wielokrotnie pojawiały się informacje o jej problemach finansowych. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej kilkukrotnie przedstawiało plany naprawcze, które miały uczynić z Gryfii np. tzw. "Zieloną stocznię", czyli stocznię złomującą statki z innych krajów europejskich.

Nominację Krzysztofa Zaremby możemy nazwać powrotem do Stoczni Remontowej Gryfia. Polityk PiS był już członkiem Rady Nadzorczej tej instytucji, nominowanym przez związkowców. Były poseł w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl przyznał, że ma ambitne plany na uczynienie z Gryfii filaru odbudowy przemysłu stoczniowego:

– Jestem zaszczycony i zrobię wszystko, by odbudować potęgę Gryfii – mówi Krzysztof Zaremba. – Naprawa błędów poprzednich lat nie będzie łatwa, choć rządy Pana Trzeciakowskiego oceniam pozytywnie. Mamy oddaną załogę, której zależy na firmie, to najważniejszy kapitał – dodaje poseł.

Krzysztof Zaremba to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS w Szczecinie. W latach 2015-2019 był posłem na Sejm. Nie uzyskał reelekcji, mimo zdobycia 9 tysięcy głosów. Prezesem MSR Gryfia będzie od 1 lutego.