Kredyt oddłużeniowy to zobowiązanie finansowe, które cieszy się coraz większą popularnością.

Taki kredyt jest skierowany przede wszystkim do osób, które mają poważne problemy finansowe oraz zalegają ze spłatą kredytów i pożyczek. Tego typu zobowiązanie jest dostępne przede wszystkim w prywatnych firmach pozabankowych i chętnie sięgają po nie osoby, które borykają się z problemem długów. Jednak czy każdy może otrzymać kredyt oddłużeniowy? Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać taki kredyt? Odpowiadamy.

 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt oddłużeniowy?

 

W związku tym, że kredyt oddłużeniowy jest dostępny w tak zwanych parabankach, to osoba, która chce go otrzymać, nie musi obawiać się dokładnej analizy swojej zdolności kredytowej, tak jak jest to w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy. Nie oznacza to jednak, że jest to produkt finansowy dostępny dla każdego bez wyjątku. Kredytobiorca, który chce otrzymać takie zobowiązanie, musi mieć ukończony 18 rok życia i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. To dwa podstawowe wymagania, które stawia każda instytucja finansowa.

 

Oprócz tego ważne jest także stabilne źródło dochodu. Największe szanse na uzyskanie kredytu oddłużeniowego mają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Nie oznacza to jednak, że inna forma zatrudnienia dyskwalifikuje nas z możliwości zaciągnięcia zobowiązania. Z pewnością zostaniesz także poddany analizie zdolności i historii kredytowej. Pamiętaj jednak, że negatywne wpisy w BIK, a nawet obecność na liście dłużników nie oznacza odmowy przyznania kredytu.

 

Każda instytucja finansowa ma własne procedury dotyczące analizy klienta przed udzieleniem mu pieniędzy. Nawet jeśli w jednym miejscu otrzymasz odmowną decyzję, to nie oznacza to, że gdzieś indziej będzie tak samo. Na Twoją korzyść działają pozytywne wpisy w historii kredytowej. Nawet jeśli masz opóźnienia w spłacie rat, to na tle wielu pozytywnych informacji może to nie mieć aż tak dużego znaczenia.

 

Kredyt oddłużeniowy z pośrednikiem

 

Jeśli chcesz ułatwić sobie sprawę związaną z uzyskaniem kredytu oddłużeniowego, to powinieneś skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika kredytowego. Taka osoba pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę, wypełnić wniosek, zgromadzić niezbędne dokumenty, a także odpowie na nurtujące Cię pytania. Uzyskanie korzystnego kredytu oddłużeniowego z pośrednikiem jest o wiele prostsze niż samodzielne staranie się o uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej od instytucji finansowej. Warto więc poprosić o pomoc profesjonalistę, który bez problemu porusza się w świecie finansów.

undefined