To nie jest dobry początek roku dla Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. W okolicach ul. Drzymały w Szczecinie doszło do kolejnej awarii. Na ulicy – podobnie jak w ubiegłym tygodniu na rondzie Uniwersyteckim – unosiły się kłęby pary wodnej, a jezdnią strumieniem płynęła zielona woda.

 

Awaria wiąże się z koniecznością wyłączenia ciepła w mieszkaniach oraz budynkach okolicznych instytucji publicznych. Przedstawiciele SEC zapewniają jednak, że nie jest ona poważna i po szybkich działaniach interwencyjnych ciepło powinno niedługo po tym wrócić do kaloryferów.

Jest to uszkodzenie odpowietrzenia sieci. Wyłączone z ogrzewania są budynki sądu i Komendy Miejskiej Policji. Uruchomiliśmy przywrócenie ciepła przy ulicy Drzymały. Powinno to nastąpić w ciągu kilku godzin – informuje Danuta Misztal ze Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. Komunikat o wyłączeniu ciepła oraz ulicach objętych awarią będzie aktualizowany na stronie internetowej SEC-u.

O zdarzeniu portal wSzczecinie.pl poinformowała Pani Ewa, która po kilkutygodniowej przerwie wiozła córkę do szkoły. Jak mówiła, ciężko było wjechać w ulicę ze względu na parę wodną i ogromne oblodzenie.

– Wiozłam córkę do szkoły, zaparkowałam za boiskiem szkolnym. Wysiadłyśmy na czysty lód. Jak chciałyśmy się wspomóc, trzymając ogrodzenia, to nie dało się, bo ogrodzenie również było całe oblodzone – opowiada pani Ewa.

Szczecińska Energetyka Cieplna zapowiada, że usterka zostanie naprawiona tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.