Jak podało Ministerstwo Zdrowia, dzisiaj padł absolutny rekord pod kątem liczby osób zakażonych koronawirusem – 1600. Również w Szczecinie sytuacja wygląda poważnie. Zakażonych jest 30 nowych osób. Zamknięto przyjęcia w Szpitalu Wojskowym.

 

Statystyki opublikowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną dalekie są od optymistycznych. W Szczecinie zakażonych jest kilkadziesiąt nowych osób, w tym spora liczba dzieci.

– W Szczecinie mówimy o 30 osobach, w tym szóstce dzieci, młodej kobiecie, 17 kobietach w średnim wieku, dwójce młodych mężczyzn oraz dwójce mężczyzn w średnim wieku – informuje Renata Opieka z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Fakt zakażenia 17 kobiet zwiastuje, że w jakimś zakładzie pracy miało miejsce kolejne ognisko choroby. Liczba osób zakażonych COVID-19 w naszym regionie to 1547. 30 osób zmarło.

Poważnie wygląda sytuacja w Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Do odwołania zamknięto przyjęcia pacjentów oraz zabiegi planowe i nagłe. Koronawirusa wykryto u pracowników szpitala, ale placówka nie informuje o ich liczbie.