To premierowa wycieczka po naszym mieście śladem nowej mapko-kolorowanki, stworzonej przez dwie szczecińskie nietuzinkowe osobowości – Małgorzatę Narożną z księgarni FiKa oraz Małgorzatę Wolff z manufaktury lokalnych wyrobów Home by Wolff. Udział jest bezpłatny.

Organizatorki spaceru to dwie kreatywne kobiety, które pod różnymi adresami oferują wyselekcjonowany towar. Małgorzata Wolff od pięciu lat prowadzi manufakturę z wyrobami lokalnych twórców. Jest miłośniczką dekoracji w drewnie. Z kolei Małgorzata Narożna od sześciu lat tworzy kameralną księgarnię z literaturą dla młodych czytelników. To prawdziwa księgarka z pasją i doceniona animatorka czytelnictwa.

– W okresie letnim, w ramach lokalnego wsparcia, nawiązałyśmy sąsiedzką współpracę. Łączymy podobne zaangażowanie w pracę oraz tworzenie oferty handlowej. W naszych głowach kłębi się od pomysłów, zaczęłyśmy od mapko-kolorowanki, która jest doskonałym pretekstem do spaceru, jak również pozwoli zająć ręce i myśli podczas oczekiwania na obiad w restauracji czy też wypełni wolny czas w domu – wyjaśnia Małgorzata Narożna z FiKi.

Premiera mapko-kolorowanki odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia. Z tej okazji zaplanowano specjalny spacer ze znanym szczecińskim przewodnikiem, Tomaszem Wieczorkiem. Trasa wycieczki będzie wiodła od Gosi do Małgosi, czyli od manufaktury Home by Wolff na bulwarze Piastowskim do księgarni FiKa przy al. Jana Pawła II. Zbiórka na bulwarach o godz. 10:10. Podczas spaceru uczestnicy odwiedzą i poznają wiele ciekawostek m.in. o Wałach Chrobrego, pl. Adama Mickiewicza, cerkwi św. Mikołaja, Centrum Dialogu Przełomy, Filharmonii, Bramie Królewskiej, pomniku Colleoniego, charakterystycznej kamienicy z krasnalem, gwieździstym placu Grunwaldzkim. Na trasie nie zabraknie również przycupniętych gryfów...

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na uczestników będą także czekały pamiątkowe magnesy. Organizatorzy zastrzegają, że każdy bierze udział w spacerze na własną odpowiedzialność. Obowiązuje zachowanie bezpiecznego dystansu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2615434452106520/

Mapko-kolorowanki można bezpłatnie otrzymać pod dobrymi szczecińskimi adresami.

Koncepcja i realizacja: Małgorzata Narożna, Małgorzata Wolff

Grafika i wykonanie: Ola Szwajda, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie