Gościem wtorkowego wydania programu „Studio wSzczecinie.pl” był Dariusz Olech. Kandydat Konfederacji stał się ogólnopolską gwiazdą kampanii wyborczej po tym, jak na Facebooku opublikował swój plakat wyborczy, na którym wystylizowany na Jezusa Chrystusa zapewnia, że może obiecać obywatelom tylko „święty spokój”. Portal wSzczecinie.pl o oryginalnej kampanii napisał jako pierwszy. Podczas rozmowy polityk mówił o swoim wizerunku, ale i o tym, co powinno być dozwolone, a obecnie jest zakazane. Nie zabrakło także pytań o zbiórkę podpisów pod projektem blokującym wprowadzenie Karty LGBT+ w Szczecinie.

„O, idzie Jezus”, polityczne objawienie Konfederacji o swoim wizerunku

Dariusz Olech do poniedziałku był anonimowym politykiem Konfederacji, jednak jego kontrowersyjna kampania wyborcza, w której pozuje na plakatach wyborczych, naśladując wygląd i zachowanie Jezusa Chrystusa zagwarantowała mu rozgłos w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Polityk przyznaje, że spodziewał się zainteresowania, ale nie aż takiego:

– Zastanawiałem się jak przebić się z naszymi postulatami. Najpierw było hasło „święty spokój”, potem pomyślałem, że to za mało, że mam pewne naturalne walory, które trzeba wykorzystać. Nie ma wielu mężczyzn, którzy wyglądają jak ja, broda i długie włosy, to się często samo nasuwa jak idę ulicą: „O, idzie Jezus” – mówił podczas programu Dariusz Olech. – Samo hasło „święty spokój” jest idealne do rozwinięcia na kanwie wolnościowej, każdy obywatel chciałby spokoju, niższych podatków, możliwości poświęcania czasu pasji i rodzinie. To nie jest tak, że idąc do polityki, będę robić wszystko za wszystkich, chodzi o to, żeby ludzie pozbyli się wizji, że państwo da czy państwo załatwi – tłumaczył Olech.

Młody polityk wielokrotnie podkreślał, że Konfederacja ma swój program, zakładający między innymi obniżenie podatków czy zmniejszenie biurokracji, deklarując jednocześnie, że nie zamierza publicznie składać żadnych politycznych obietnic.

Konfederacja chce więcej wolności dla obywateli. Olech postuluje debatę nad piciem alkoholu w miejscach publicznych

Konfederacja w Szczecinie zaangażowana była między innymi w zbiórkę podpisów pod projektem uchwały legalizującej spożywania alkoholu na bulwarach. Dariusz Olech poszedłby krok dalej i zgodził się na legalizację posiadania marihuany na własny użytek: – Konfederacja to różne środowiska, od Ruchu Narodowego po mniejsze ugrupowania np. Grzegorza Brauna. Mogę więc mówić tylko za siebie i ja osobiście jestem za legalizacją, nie widzę w tym żadnego problemu. Mamy legalny alkohol, czemu więc tego zakazywać? Nie widzę żadnych podstaw – mówił Dariusz Olech. – Marihuana to nie jest żaden świeży wymysł, od wieków jest obecna, a dopalacze powstają co chwilę nowe – dodał.

Dariusz Olech chciałby także debaty nad poszerzeniem w Szczecinie możliwości spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Według polityka Konfederacji, bulwary pokazały, że społeczeństwo jest gotowe na to, by spożywać alkohol w takich miejscach.

Co z tą seksualizacją dzieci? „Nie doszły mnie takie słuchy”

W czasie programu „Studio wSzczecinie.pl” zrobiło się gorąco, gdy kandydat został zapytany o zbieranie podpisów pod ustawą „Stop pedofilii”, której głównym postulatem było blokowanie wprowadzenia Karty LGBT+ w Szczecinie i innych miastach w Polsce. Działacze Konfederacji w czasie konferencji prasowych używali mocnych sformułowań takich jak: „Stop seksualizacji dzieci”, obawiali się także wejścia do szkół „zawodowych zboczeńców”. W czasie programu Dariusz Olech nie potrafił obronić słów, które publicznie wypowiadane były przez jego kolegów.

– Nie doszły mnie takie słuchy – mówił Olech pytany o przykłady seksualizacji dzieci w szkołach w Szczecinie. – Są lekcje wychowania do życia w rodzinie, sam na coś takiego chodziłem, chodziło o to, żeby zatrzymać to, co miałoby zostać poszerzone przez kartę LGBT – mówił polityk Konfederacji.

Kampania wyborcza – obszerne relacje na wSzczecinie.pl

Kampania wyborcza w Szczecinie rozpędza się na dobre. Do urn pójdziemy 13 października, by wybrać z naszego okręgu 12 posłów i jednego senatora. Liderami list do Sejmu są: Marek Gróbarczyk (Prawo i Sprawiedliwość), Sławomir Nitras (Koalicja Obywatelska), Dariusz Wieczorek (Lewica), Jarosław Rzepa (PSL – Koalicja Polska) oraz Marcin Bedka (Konfederacja). Polityczne rozmowy na żywo w portalu wSzczecinie.pl możecie oglądać we wtorki i w czwartki o godzinie 20.00.