Dariusz Olech z Konfederacji zupełnie niespodziewanie stał się jedną z najbarwniejszych twarzy tegorocznej kampanii wyborczej w Szczecinie. Niecały miesiąc temu zasłynął plakatem, w którym wystylizowany na Jezusa obiecuje mieszkańcom "święty spokój". Teraz kandydat zmienia wizerunek. Nie jest już święty, wręcz przeciwnie, przebiera się za Pirata z Karaibów, który nazywa podatki "piractwem i grabieżą". Ma szansę dostać się do Sejmu?

Był Jezusem, teraz jest piratem. Twarze kandydata Konfederacji do Sejmu

O nietypowej kampanii kandydata Konfederacji do parlamentu portal wSzczecinie.pl poinformował jako pierwszy. Dariusz Olech stał się gwiazdą mediów społecznościowych, o "Jezusie z Konfederacji" pisały media w całej Polsce. Z uznaniem o młodym polityku wypowiadał się także Janusz Korwin-Mikke. Na kilka dni przed wyborami Dariusz Olech postanowił przypomnieć o sobie wyborcom. Teraz jednak nie jest już Jezusem, a piratem stylizowanym na postać ze znanego filmu.

– Pomysł przebrania się za pirata to wspomnienie z imprezy przebieranej, gdzie byłem tak ubrany. Okazją było przekroczenie tysiąca lajków na Facebooku oraz bezpośrednio program Konfederacji mówiący o 1000+, jeżeli dojdzie do obniżenia największych podatków. Podatki naszym zdaniem ocierają się o piractwo i grabież – mówi Dariusz Olech.

"Jezus wpłynął pozytywnie na moją karierę, jestem rozpoznawalny!"

Dariusz Olech był we wrześniu gościem programu "Studio wSzczecinie.pl", polityk mówił między innymi o poszerzeniu przepisów o legalności środków odurzających:

– Konfederacja to różne środowiska, od Ruchu Narodowego po mniejsze ugrupowania np. Grzegorza Brauna. Mogę więc mówić tylko za siebie i osobiście jestem za legalizacją, nie widzę w tym żadnego problemu. Mamy legalny alkohol, czemu więc tego zakazywać? Nie widzę żadnych podstaw – mówił Dariusz Olech. – Marihuana to nie jest żaden świeży wymysł, od wieków jest obecna, a dopalacze powstają co chwilę nowe – dodał.

Polityk przyznaje, że fortel marketingowy ze stylizacją na Jezusa okazał się sukcesem: – Jezus wpłynął pozytywnie na moją karierę, jestem rozpoznawalny, odbyłem wiele wywiadów i rozmów – mówi Dariusz Olech. – Liczę, że Konfederacja zdobędzie 7% poparcia i będzie mieć przynajmniej jeden mandat z okręgu szczecińskiego – dodaje.

Liderem listy Konfederacji w okręgu obejmującym Szczecin i Police jest Marcin Bedka. Będzie on obecny podczas środowej debaty portalu wSzczecinie.pl, która odbędzie się w Galerii Kaskada o godzinie 20.00.