Luksemburski fundusz FLE SICAV FIS, zarządzany przez FLE GmbH z Wiednia, kupił biurowce przy Bramie Portowej. Chodzi o budynki oddane do użytku w 2012 r., jeden w miejscu „grzybka”, drugi w miejscu „kogucików”.

 

Dotychczas właścicielem obu biurowców była spółka Vastint Poland. Jest ona częścią deweloperskiej grupy Vastint z Holandii, która należy do szwajcarskiego Interogo Holding, zarządzanego przez szwedzką rodzinę Kamprad - właścicieli firmy IKEA. Na stronie internetowej spółki właśnie poinformowano o sprzedaży wspomnianych nieruchomości. Przy transakcji udział mieli eksperci z Działu Rynków Kapitałowych firmy Knight Frank.

– Oddane do użytku pod koniec 2012 roku budynki na stałe wpisały się w krajobraz Szczecina, zapewniając komfortowe miejsce pracy dla wielu mieszkańców miasta. Nadszedł jednak czas, aby odświeżyć nasz portfel poprzez sprzedaż dojrzałych aktywów. Zamknięcie transakcji sprzedaży Bramy Portowej to potwierdzenie znacznego potencjału wartości dodanej naszych budynków – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Kwoty transakcji nie ujawniono. Nowy właściciel znany jest już w Polsce z podobnych inwestycji w nieruchomości biurowe. Kupił m.in. wieżowiec K1 w Krakowie i Wratislavia Center we Wrocławiu.

– W ciągu ostatnich czterech lat udało nam się zbudować solidny i wysokowydajny portfel nieruchomości w całej Polsce, obejmujący zarówno silne miasta regionalne, jak i stolicę. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce i mamy już zabezpieczone dwa nowe projekty. Ostatni zakup w Szczecinie potwierdza nasz apetyt inwestycyjny i kryteria inwestycyjne. Dzięki firmie Vastint kompleks biurowy Brama Portowa jest w doskonałym stanie technicznym, posiada bardzo silną dywersyfikację najemców o wyjątkowej randze – mówi dr Alexander Klafsky, partner zarządzający FLE GmbH.

Kompleks dwóch budynków przy Bramie Portowej oferuje blisko 13 tys. m2 powierzchni biurowo-handlowej. Do największych najemców należą: Vestas, PKO BP, ING Bank czy LUX MED.