Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły dziś, że z dniem 16 lipca 2020 roku uruchamiają nowe połączenie lotnicze na trasie Szczecin – Rzeszów – Szczecin.

Jak informuje Elwira Postrożna z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów, samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT trasę do Rzeszowa będą pokonywać dwa razy w tygodniu. Loty zaplanowano w poniedziałki i czwartki wg następującego rozkładu:

wylot ze Szczecina : 19:25, przylot do Rzeszowa: 20:55

wylot z Rzeszowa: 19:25, przylot do Szczecina: 20:55

– Ogłoszenie połączenia lotniczego do Rzeszowa doskonale wpisuje się w rozwój siatki połączeń, jaki od kilku lat wraz z liniami lotniczymi realizuje Port Lotniczy Szczecin – Goleniów. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy województw zachodniopomorskiego i podkarpackiego nie będą skazani na wielogodzinną, bo trwającą prawie 12 godzin, podróż pociągiem lub 10-godzinną podróż samochodem – mówi Maciej Dziadosz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. – Jesteśmy pewni, że tego lata, poprzez możliwość pokonania tej trasy w zaledwie 80 minut, wiele osób z województwa podkarpackiego skusi się na wypoczynek nad naszym pięknym Bałtykiem, a my będziemy mieli możliwość powędrować po dzikich Bieszczadach.

Bilety są dostępne na stronie www.lot.com, a ich cena zaczyna się od 99 złotych za lot w jedną stronę