Problemy emocjonalne, ADHD, trudności w nauce, a także rozwijaniu umiejętności mowy i poruszania się, to coraz częściej spotykane niedogodności, które mogą dotknąć dziecko już na wczesnym etapie rozwoju. Na szczęście dziś rodzice z tymi problemami nie zostają sami, mogąc liczyć na fachowe wsparcie, również w Szczecinie. Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju SENSE to — pod względem zaangażowania terapeutów, ich wiedzy, oraz doskonałych warunków lokalowych — miejsce wyjątkowe nie tylko na mapie naszego miasta, ale i w skali ogólnopolskiej.

„[…] w pięknym otoczeniu lasu, w cichej i spokojnej dzielnicy — Osowie”

— Nasze szczecińskie Centrum Terapii to unikalne i jedyne takie miejsce w Polsce, w którym oferujemy kompleksowe wsparcie dla dzieci i rodziców, począwszy od rozpoznania zaburzeń, poprzez terapię, rehabilitację i edukację — mówi Mirosława Bloch, współzałożycielka ośrodka SENSE. — Korzystamy z usług całej grupy doświadczonych specjalistów: terapeutów integracji sensorycznej, fizjoterapeutów, masażystów, psychologów, pedagogów, logopedów, neurologopedów, muzykoterapeutów — wymienia.

Zakres możliwości i zajęć, jakie znajdziemy w portfolio ośrodka z siedzibą przy ulicy Miodowej 57, jest w rzeczy samej imponujący. Po poradę mogą tu zgłosić się rodzice dzieci z zespołem Downa, Aspergera, autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym oraz niepełnosprawnością intelektualną. Czy tylko?

Od rehabilitacji ruchowej, po dogoterapię

Do Centrum Terapii SENSE warto udać się, oczekując fachowej porady przy wszystkich niepokojących kwestiach związanych z rozwojem dziecka. Jest to miejsce „pierwszego kontaktu”, w którym udziela się nie tylko początkowego wsparcia i stawia diagnozę — doświadczeni specjaliści dysponują tu solidnymi warunkami do wdrożenia metod terapeutycznych. Podstawą jest Integracja Sensoryczna, polegająca na odpowiednim połączeniu informacji płynących ze wszystkich zmysłów.

— Każdy z naszych podopiecznych ma zapewnioną specjalistyczną terapię, dostosowaną 
do indywidualnych potrzeb — wspomina Mirosława Bloch. — Oprócz standardowych metod, sięgamy również do takich, które pozwalają głębiej pobudzać układ ruchowy lub zmysły. Dlatego stawiamy między innymi na muzykoterapię, dogoterapię, zajęcia na basenie, masaże, jogę oraz różnorodne formy aktywności artystycznej.

Nowoczesne przedszkole oraz nowość: szkoła podstawowa

Od dłuższego czasu jednym z filarów działaności ośrodka jest przedszkole, gdzie dzieci uczą się w niewielkich grupach, korzystając z pełnej pomocy terapeutów. Naturalną drogą rozwoju stało się otwarcie w 2020 roku szkoły podstawowej, w której pociechy mogą kontynuować swoją indywidualną ścieżkę kształcenia i rehabilitacji.

— Głównym celem przedszkola oraz szkoły podstawowej SENSE jest nauka samodzielności i komunikacji, przy której wspieramy się również alternatywnymi metodami AAC oraz technologiami informatycznymi w postaci tablic interaktywnych i tabletów — opowiada terapeutka z Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju SENSE. — Nowo otwarta placówka szkoły podstawowej funkcjonuje nie tylko w nowoczesnym, świeżo oddanym budynku, ale też w przyjaznych rodzicom godzinach: od 7:00 do 17:00. Dodatkowo podczas przerwy wakacyjnej zapewniamy jeden pełen miesiąc opieki — dodaje.

Uwaga! Trwają zapisy nie tylko do przedszkola, ale i na wakacyjny obóz

— Co roku organizujemy wakacje z SENSE dla dzieci z autyzmem oraz zespołem Aspergera — mówi Mirosława Bloch. — W tym sezonie odbędą się one na Pojezierzu Drawskim, w pięknych okolicznościach przyrody, gdzie czeka ogrom atrakcji i ciekawych chwil. Jak zawsze odbywać się będą piesze wycieczki, będziemy pływać, żaglować, odwiedzimy stadninę koni, zorganizujemy zabawy grupowe i przeprowadzimy integrację sensoryczną na świeżym powietrzu. Pozostało kilka wolnych miejsc na termin sierpniowy, zachęcamy zatem do kontaktu telefonicznego — zachęca.

Informacje na temat Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju SENSE można znaleźć na stronie:

http://integracja-sensoryczna.org/

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/CentrumSense/

Bezpośredni kontakt z sekretariatem placówki jest możliwy pod numerami telefonu: +48 500 551 213 oraz +48 512 221 777.