Wzorem cieszącej się ogromnym zainteresowaniem Nocy Muzeów, kilkadziesiąt księgarń w całej Polsce w piątkowy wieczór, 20 września, organizuje pierwszą Noc Księgarń. W Szczecinie do ogólnopolskiej akcji włączyły się dwa sklepy z książkami – FiKa oraz Między wierszami. Co przygotowały?

Na czytelników czekają książkowe premiery, ciekawe spotkania i wspólne czytanki. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Kluboksięgarnia FiKa (al. Jana Pawła II 8) na Noc Księgarń zaprasza w piątek (20 września) już od godz. 19:00. Najpierw pod hasłem „Poczytaj mi, babciu” zaplanowano spotkanie z miłośniczką i kolekcjonerką książek dla dzieci Wioletą Słoką, która przeczyta najmłodszym książki swojego dzieciństwa. Godzinę później odbędzie się premiera najnowszej części pt. „Tajemnica srebra” bestsellerowej serii dla dzieci „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Z kolei o godz. 21:00 księgarnia proponuje wspólne czytanie „Harrego Pottera” z animatorką kultury i organizatorką eksperymentalnych placów zabaw "Tworzę się" Pauliną Ratajczak.

Natomiast w Między wierszami (ul. Moniuszki 6) w ramach Nocy Księgarń zaplanowano rozmowę o różnych obliczach Ameryki z Andrzejem Wojtasikiem, tłumaczem takich książek jak "Please kill me. Punkowa historia punka", "Dziewczyna z zespołu", "Wyższa lojalność" oraz "Ludowa historia Stanów Zjednoczonych". Początek o godz. 19:30. Następnie z czytelnikami spotka się szczecińska pisarka Katarzyna Marciszewska, która opowie o swojej książce „Wiedźmy Himmlera”. To o godz. 21:00, a na zakończenie (o godz. 22:30) zaplanowano spotkanie, podczas którego będzie można lepiej poznać „Jokera”, jednego z najbardziej charakterystycznych komiksowych złoczyńców. Jak zapowiadają organizatorzy, dla wszystkich, którzy wytrwają do końca, czyli do północy, będą czekały niespodzianki.

Ogólnopolska Noc Księgarń organizowana jest z okazji jubileuszu 20-lecia działalności dystrybutora książek OSDW Azymut. Szczegółowy program wydarzeń w innych księgarniach w Polsce dostępny jest na stronie nocksiegarn.pl