Lecim na Szczecin? Nie, to nie żart. Zabieramy was dzisiaj do jednego z najpiękniej usytuowanych polskich miast, o którym wielu myśli, że leży nad morzem. Cóż, do otwartego morza stąd naprawdę niedaleko, ale najpierw trzeba pokonać żeglowną na tym odcinku Odrę oraz Zalew Szczeciński. Drobny szkolny błąd przy pracy z mapą, tak? Nie jesteście jedyni! Dlatego właśnie rekomendujemy miasto, o którego położeniu, historii oraz niesamowitych zabytkach wciąż wiecie zbyt mało. Nie wiedzieć czemu, często mówi się o Szczecinie, że to jedno z  młodszych polskich miast, chociaż ciągłość udokumentowanej źródłami historii zasiedlenia tego miejsca sięga blisko 1850 lat. Może właśnie to "niemal nadmorskie" położenie sprawia, że zaglądacie tu stanowczo za rzadko, jako destynację docelową wybierając właśnie nadbałtyckie kurorty? Ach, i zapewne znacie Szczecin z dworcowych zapowiedzi - kiedy słyszycie z megafonu głos zapowiadający pociąg relacji Szczecin - Przemyśl, przychodzi wam do głowy, że to wyprawa z jednego końca Polski na drugi. Ruszajmy zatem do Szczecina.

Szczecin dobrze skomunikowanym miastem

Szczecin jest węzłem transportowym na trasie transeuropejskiego korytarza transportowego północ-południe łączącego południową Skandynawię, Czechy, Austrię i porty Morza Śródziemnego. Jeśli chodzi o transport kolejowy, miasto łączy się z krajową infrastrukturą kolejową aż siedmioma liniami - można podróżować stąd po całej Polsce, ale także do Berlina czy Hamburga. Do tego dochodzi wspomniana już komunikacja wodna (choćby słynny prom do Świnoujścia) oraz lotnicza. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów położony jest niecałe 50 km. od centrum miasta. Jakąkolwiek więc drogą postanowicie dostać się do Szczecina, jest to wykonalne. Oczywiście własny transport samochodowy także wchodzi w rachubę, ale jak każde wielkie miasto - trzecie w Polsce pod względem zajmowanej powierzchni i siódme pod względem ilości mieszkańców - może was zaskoczyć kłopotami z parkowaniem. Jeśli mimo wszystko wybieracie się do Szczecina samochodem, zostawcie go potem przy hotelu. Miasto ma doskonale rozwiniętą sieć komunikacji zbiorowej, oraz coraz lepszą infrastrukturę ścieżek rowerowych, możecie także skorzystać z roweru miejskiego.

Nie omijajcie Szczecina, zatrzymajcie się, zachwyćcie, znajdźcie hotel w centrum Szczecina i spróbujcie poczuć puls miasta, które, choć ma status najbardziej oddalonego od Warszawy miasta wojewódzkiego, tętni życiem podobnie jak stolica. Szczecińskie hotele otwierają przed wami swoje drzwi.

Rekomendowane hotele w Szczecinie

W tak dużej aglomeracji nie może zabraknąć bazy noclegowej dla przyjezdnych. Hoteli w Szczecinie nie brakuje, ale zamiast zasypywać was danymi statystycznymi dotyczącymi ilości miejsc noclegowych, tudzież licznych turystów przewijających się przez nasze miasto, zwrócimy waszą uwagę na jeden konkretny szczeciński hotel. Hotel Dana to miejsce niezwykłe z kilku względów.

Po pierwsze, ciekawa jest historia samego budynku. To XIX wieczny monumentalny gmach, w którym niegdyś mieściły się zakłady odzieżowe. Odrestaurowany pod okiem ekspertów, zachował swój pierwotny układ architektoniczny i cieszy oko nie tylko stylistyką utrzymaną w kanonach epoki, ale także kontrastami - ta historyczna bryła mieści na wskroś nowoczesne hotelowe wnętrze z licznymi udogodnieniami dla gości.

Po drugie, lokalizacja hotelu jest naprawdę atrakcyjna. Nie musicie ruszać samochodu z parkingu, żeby dotrzeć od nas do centrum, na Jasne Błonia, do Zamku Książąt Pomorskich, Muzeum Narodowego i na Wały Chrobrego. Hotel usytuowany jest także blisko dworca PKP

Po trzecie, hotel przystosowany jest także do spotkań biznesowych, konferencji, warsztatów czy eventów firmowych. Dysponuje najlepszą w Szczecinie bazą sal konferencyjnych oraz restauracją idealną na każdy biznesowy lunch.

Po czwarte wreszcie, Hotel Dana ma certyfikat jakości Tripadvisor i jest jednym z najczęściej wyszukiwanych w sieci szczecińskich hoteli.

Wszystkie wymienione elementy składają się na fakt, że warto to miejsce rekomendować turystom oraz gościom biznesowym, którzy chcieliby poznać Szczecin bliżej i dokładniej - przemierzyć go pieszo albo komunikacją zbiorową i przyjrzeć się atrakcjom miasta bez pośpiechu.

Szczecin miasto tętniące życiem

Hotel w centrum Szczecina to doskonała baza wypadowa. A imprez, na które warto się udać nie brakuje w mieście przez cały rok. Zresztą, jak każda aglomeracja, także i nasza po prostu tętni życiem. Niezliczone kafejki, parki miejskie czy bulwary nad Odrą to naturalna sceneria spotkań rodzinnych i towarzyskich, imprez jednorazowych i cyklicznych. Jeśli na co dzień mieszkacie w innym dużym mieście, nie poczujecie różnicy w intensywności życia kulturalnego. Szczególnie intensywnie toczy się ono latem, kiedy wydarzenia kulturalne pojawiają się w takiej ilości, że trudno dokonać wyboru. Koncerty, festiwale, noce filmowe, regaty, imprezy rodzinne w parkach miejskich - każdy z turystów przybywających do Szczecina może liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci ciekawych eventów. A jeśli zakotwiczycie w hotelu w centrum miasta, wszystkie odbywające się tu wydarzenia będą w zasięgu waszych nóg - możecie swobodnie przemieszczać się z jednego na drugie, przyglądając tętniącemu życiem miastu z tej samej perspektywy, co jego stali mieszkańcy. 

W linii prostej centrum Szczecina od Morza Bałtyckiego dzieli 65 kilometrów. Możecie więc uznać to niezwykłe miasto, stolicę województwa zachodniopomorskiego, za ostatni przystanek w drodze na bałtyckie plaże, albo... zostać tu na dłużej i potraktować je jako bazę wypadową np. do Świnoujścia. Najtrudniej zmienić utarte przyzwyczajenia. Jeśli jednak ciekawość świata jest w was większa niż zwykle, wybierzcie hotel w Szczecinie, poznajcie miasto oraz jego niezwykle atrakcyjne pod względem geograficzno-krajobrazowym okolice i ruszajcie nad Bałtyk, jeśli wciąż macie ochotę. W drodze powrotnej znów możecie do nas zajrzeć. Już wiecie, że warto i że na pewno nie będziecie się nudzić.