Szacuje się, że ok. 60% Polaków ma wady zgryzu. O piękny uśmiech warto zadbać więc nie tylko dla komfortu psychicznego i większej pewności siebie, ale głównie dla zdrowia. Zwłaszcza, że dzięki najnowszej technologii, specjaliści ortodoncji są w stanie pomóc nawet najbardziej wymagającym pacjentom.

Wady wymowy, bóle głowy, choroby zębów, przyzębia i dziąseł, a nawet układu pokarmowego. Problemy z tak prozaicznymi czynnościami jak przeżuwanie pokarmu czy dokładne umycie zębów. Nie wszyscy zdają sobie nawet sprawę jak wiele poważnych dolegliwości może być wynikiem zlekceważenia leczenia krzywego zgryzu.

Zdrowy i pewny uśmiech

Już sam aspekt zdrowotny powinien być bodźcem, by jak najwcześniej rozpocząć leczenie. Ale dla części zmagających się z tym problemem jeszcze boleśniejsze są problemy estetyczne. Krzywe uzębieniu często jest przyczyną dużego stresu w kontaktach towarzyskich. Gdy nawet zwykły uśmiech wiąże się z dyskomfortem psychicznym trudno o pewność siebie i wysoką samoocenę. Może to bezpośrednio przełożyć się na problemy w życiu prywatnym i zawodowym.

Dlatego warto skorzystać z najnowszych rozwiązań jakie oferują gabinety ortodontyczne. Dziś aparaty do zębów w niczym nie przypominają już olbrzymich, metalowych konstrukcji sprzed lat, których noszenie często wiązało się z większym stresem niż ten wynikający z samej dolegliwości.

Aparaty, których nie widać

Obecnie bez problemu można ukryć fakt noszenia aparatu. W taki sposób, że nawet najbliżsi się nie zorientują. Możliwe jest to dzięki aparatom lingwalnym. Ich zamki przyklejone są na wewnętrznej stronie uzębienia, więc są zupełnie niewidoczne. W dodatku średni czas leczenia aparatem lingwalnym jest krótszy niż standardowym, gdyż w tej metodzie zęby szybciej się przemieszczają, a cienkie druty zamontowane na łukach powodują mniejsze odczuwanie bólu.

Najnowsza technologia

Innym estetycznym i skutecznym rozwiązaniem są szyny Clear Aligner. To przeźroczyste nakładki na zęby, które są niemal niewidoczne. Wykonuje się je z miękkiego materiału, nie posiadają żadnych elementów metalowych. Co najważniejsze, gwarantują precyzyjne i skuteczne leczenie.

Bardzo zaawansowane technologicznie leczenie zapewniają aparaty Insignia. Jeszcze przed ich założeniem pacjenci mogą obejrzeć trójwymiarową symulacją, jak ich uśmiech będzie wyglądał po zakończeniu leczenia. To nie tylko efektowny gadżet, ale przede wszystkim złożone narzędzie pozwalające na precyzyjne zaprojektowanie indywidualnego aparatu dla każdego pacjenta.

Kompleksowe usługi

Dla wygody pacjentów kliniki ortodontyczne oferują dziś coraz bardziej kompleksowe usługi. Najczęściej w jednym miejscu przyjmują zarówno specjaliści zajmujący się wadami dzieci jak i dorosłych, a placówki przystosowane są do potrzeb pacjentów niepełnosprawnych.

Dużo dalej poszła szczecińska klinika Orto Magic http://www.orto-magic.eu (al. Papieża Jana Pawła II 42/U4). Obok gabinetów specjalistów znajduje się tutaj się również laboratorium ortodontyczne i pracownia RTG. Takie rozwiązanie to gwarancja ścisłej współpracy między specjalistami - ortodontami i protetykami. Pracownia RTG wyposażona w nowoczesny, cyfrowy sprzęt diagnostyczny ułatwia rozpoznanie i diagnozę schorzeń, a także planowanie ich leczenia.