ImpET to rodzinna firma, która uzyskała certyfikat „Zrobione w Szczecinie” za swój produkt SKYLARK.

ImpET na szczecińskim rynku funkcjonuje od ponad 20 lat. Zaczęło się dość niepozornie, kiedy pojawiła się okazja sprzedania gitar z Bułgarii.

– W maluchu wystawiałem wszystkie siedzenia z wyjątkiem kierowcy i wsadzałem do niego z 15 gitar – wspomina Tomasz Kamiński, założyciel firmy ImpET.

To doświadczenie oraz współpraca z lokalnym sklepem muzycznym pozwoliły na założenie serwisu sprzętu muzycznego. Z czasem udało się otworzyć własne miejsce. To pozwoliło na poszerzenie działalności.

– Udało nam się pozyskać autoryzację firmy Yamaha i od wielu lat jesteśmy autoryzowanym serwisem tej firmy jako jedni z nielicznych w Polsce – mówi Kamiński.

To tu naprawimy sprzęt audio – od starych lampowych odbiorników po nowoczesny audiozabawki – który wydaje się być zdany na straty.

„Chcieliśmy robić coś więcej”

Synowie pana Tomasza są istotną częścią działającego dziś biznesu. Obydwaj są absolwentami Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

– Pamiętam za czasów liceum, kiedy przychodziłem po szkole i pomagałem. To, że studiowaliśmy na tym samym kierunku z bratem spowodowało, że oprócz serwisu chcieliśmy robić coś więcej – wspomina Krzysztof Kamiński.

– Osoby, które naprawiały instrumenty, mówiły, że fajnie byłoby, gdyby do tej gitary dołożyć jeszcze efekt, który brzmi tak, jak oni sobie wyobrażają. No i to zaczęliśmy robić – przyznaje Tomasz.

– Booster to był jeden z pierwszych efektów, który robiliśmy. Jest to aktywny booster. Polega to na tym, że w momencie kiedy potencjometr jest ustawiony w połowie swojego zakresu, to ani nie przycisza, ani nie podgłaśnia sygnału, natomiast przekręcenie potencjometru w prawo lub w lewo wycisza lub zgłaśnia poziom głośności – tłumaczy Krzysztof.

Wartymi uwagi są produkty SKYLARK, które zostały wyróżnione certyfikatem „Zrobione w Szczecinie”.

– Te produkty w bardzo małym opakowaniu dają duże możliwości. Udało nam się zrobić bardzo wydajne wzmacniacze, które pobierając dużo mniej prądu, uzyskują dobrą jakość dźwięku – wyjaśnia Krzysztof.

-Pandemia spowodowała wiele zmian, również w naszej działalności co wpłynęło na to, że musieliśmy tych nowych, innowacyjnych rozwiązań szukać – stąd właśnie projektowanie płytek PCB dla naszych odbiorców.

To jest również jedną ze „zmian”, którą synowie wnoszą do firmy i którą mocno rozwijają.

-W tym momencie coraz więcej sił wkładamy właśnie w ten element naszej działalności, jednak nie zapominamy nad opracowywaniem i wymyślaniem nowych urządzeń. Technologia i sztuka idą w parze, w końcu bez dobrego sprzętu nie bylibyśmy w stanie docenić kunsztu naszych muzyków.

Firma nadal się rozwija i poszukuje nowych, innowacyjnych kierunków działalności. Zajmuje się również opracowaniem rozwiązań do instalacji radiowęzłowych, nagłośnieniowych a także wykonywaniem obwodów PCB. ImPet to rodzinne przedsiębiorstwo, którego zamiłowanie do dźwięku i technologii pozwala na łączenie pasji z biznesem na co dzień.