Najprawdopodobniej przesądzone jest już, że IKEA nie powstanie w gminie Kołbaskowo, obok sklepu Auchan. Przedstawiciele szwedzkiego potentata w branży meblowej zapewniają jednak, że nie rezygnują z planów umiejscowienia sklepu w Szczecinie (lub w jego najbliższej okolicy). Wciąż jednak nie podają żadnych konkretnych informacji.

O IKEI w Szczecinie mówi się od lat. Ostatnio temat ponownie pojawił się w mediach. Za sprawą Małgorzaty Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo, która w wypowiedzi dla Radia Szczecin zdradziła, że rozpatrywana od dawna lokalizacja sklepu w pobliżu centrum handlowego Auchan w Ustowie jest już nieaktualna.

- Z informacji, które dotarły do urzędu wiemy, że IKEA wycofała się z terenu gminy Kołbaskowo – poinformowała.

O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe szwedzkiej firmy. W odpowiedzi uzyskaliśmy krótkie stanowisko, w którym próżno szukać konkretów.

- Jesteśmy zainteresowani otworzeniem sklepu IKEA w Szczecinie. Na ten moment nie ma decyzji na temat lokalizacji ani terminu rozpoczęcia budowy, o wszystkich inwestycjach będziemy informować na bieżąco – napisała Paulina Nesteruk, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej z biura prasowego IKEA Retail w Polsce.

Szczecinianie najbliższe sklepy z meblami IKEI mają w Poznaniu, Bydgoszczy i Berlinie.