Ogród jest idealnym miejsce do spędzania wolnego czasu. Szczególne znaczenie przestrzeń ta nabiera w okresie wiosenno-letnim. Wiele osób decyduje się wówczas na przearanżowaniu ogrodu i wyposażeniu go w odpowiednie meble i dodatki.

Meble z technorattanu

W ostatnich latach ogromną popularność zdobyły meble z technorattanu. Materiał ten jest imitacją naturalnych włókien rattanowych. Zamiennik posiada jednak lepsze właściwości z perspektywy użytkownika. Meble są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie poddają się wilgoci, ani silnemu słońcu. Kolory włókna nie blakną. Meble mogą służyć w niezmienionym stanie przez wiele lat. Poza tym, ogromną zaletą technorattanu jest jego proste czyszczenie i pielęgnacja. Zabrudzenia wystarczy usunąć wilgotną ściereczką. Na okres zimowy najlepiej jest przenieść meble w suche miejsce np. do szopy. Włókna nie pękają jednak pod wpływem mrozów. Szeroki asortyment mebli technorattanowych dostępny jest na: homegarden.com.pl. Firma proponuje różne konfiguracje zestawów wypoczynkowych. Najpopularniejsze są narożniki i sofy ze stolikami kawowymi.

Meble aluminiowe

Równie estetyczne są meble aluminiowe. Wyglądają one rewelacyjnie wśród ogrodowej zieleni. Aluminium nie jest materiałem wymagającym, więc łatwo się je czyści i nie trzeba stosować specjalnych impregnatów. Meble są odporne na działanie słońca i wilgoci, a podczas mrozów wystarczy okryć je specjalnym pokrowcem. Poza tym, meble aluminiowe są lekkie i można łatwo je przenosić i składać. Na rynku dostępne są krzesła i leżaki. Bardzo dobrze sprawdzają się zestawy ogrodowe ze stołem jadalnymi i kilkoma krzesłami.

Meble drewniane

Dla miłośników naturalnych włókien najlepszym wyborem będą meble ogrodowe. Jest to materiał tradycyjny i nadal popularny. Drewno stanowi klasykę jeśli chodzi o meble do domu i ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że naturalne włókna wymagają odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji. Nie są również odporne na deszcz i słońce. Mróz może powodować rozszerzanie się włókien, dlatego w okresie zimowym należy trzymać meble w suchym miejscu. Drewno doskonale komponuje się z ogrodową zielenią, więc tego rodzaju wyposażenie jest nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo estetyczne. Ławki i krzesła są zazwyczaj twarde, ale można dopasować do nich miękkie poduszki, które uprzyjemnią użytkowanie. Bardzo popularnym modelem mebli drewnianych jest ława z ławką, które przypominają wyposażenie góralskiej karczmy.

Alternatywą dla wspomnianych rodzajów mebli są oczywiście produkty stalowe. Są one bardzo estetyczne, ale ciężkie i niewygodne. Użytkownicy zamieniają stal i metal na technorattan i aluminium. Oczywiście, jeśli mamy dodatkowo wolną przestrzeń, można zdecydować się na huśtawkę lub hamak, które także doskonale pasują do ogrodu. Warto pamiętać, by dopasować meble do dostępnego metrażu. Nie mogą one zagracać przestrzeni, bo stanie się ona mało funkcjonalna. Każdy zestaw wypoczynkowy można uzupełnić miękkimi, wygodnymi poduszkami i pledem, który przyda się w chłodniejsze wieczory.