Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz opublikował oświadczenie, w którym skrytykował aktywność przewodniczącego klubu radnych Platformy Obywatelskiej w zachodniopomorskim sejmiku Wojciecha Dorżynkieiwcza. To efekt artykułu, który ukazał się na łamach portalu wSzczecinie.pl

Geblewicz mocno krytykuje Dorżynkiewicza: „Zostaną wyciągnięte konsekwencje”

Oświadczenie marszałka zostało opublikowane późnym wieczorem, a jak donoszą źródła portalu wSzczecinie.pl, temperatura w Platformie Obywatelskiej sięgała zenitu. Przypomnijmy, radny Wojciech Dorżynkiewicz opublikował post na facebookowej stronie „Przyjaciele Prawobrzeża”, w którym zasugerował, że za budowę kościoła na Prawobrzeżu odpowiedzialny będzie bliski współpracownik prezydenta Piotra Krzystka Mariusz Bagiński.

Oświadczenie Olgierda Geblewicza ma wyjątkowo ostry charakter:

"Działania p. Wojciecha Dorżynkiewicza oraz żenujące oskarżenia pod adresem Prezydenta Szczecina p. Piotra Krzystka, są jego jednoosobowym działaniem, podjętym bez wiedzy i zgody władz szczecińskiej PO. Nie podzielamy jego poglądów wyrażonych we wpisie na stronie FB „Przyjaciele Prawobrzeża”. Świadczą one o niedojrzałości p. Wojciecha Dorżynkiewicza. W związku z powyższym, w najbliższym czasie wobec p. Wojciecha Dorżynkiewicza wyciągnięte zostaną konsekwencje ze strony władz PO"

W dalszej części oświadczenia Olgierd Geblewicz łagodzi ton w kierunku Piotra Krzystka, ale zapowiada, że dyskusja o lokacji kościoła na Prawobrzeżu będzie mieć miejsce.

"Mam nadzieję na dalszą, pozytywną współpracę z Bezpartyjnymi zarówno w Radzie Miasta Szczecin, jak i Sejmiku Województwa. Nie uważam, aby dyskusja o tym, czy kościół ma powstać jest niepotrzebna czy też zła. Niemniej nie powinna się ona sprowadzać do personalnego ataku na Prezydenta Szczecina p. Piotra Krzystka, z którym PO dobrze się współpracuje" – czytamy w oświadczeniu.

Krytyka w partii, pochwała od internautów i komentatorów?

Budowa kościoła na Prawobrzeżu budzi duże kontrowersje. Mieszkańcy już wcześniej zwracali uwagę, że w tym miejscu potrzebny jest bardziej teren o charakterze sportowym, a nie sakralnym. Komentarze pod artykułem, który opublikowaliśmy w piątkowy wieczór w zdecydowanej większości popierają działania radnego Dorżynkiewicza.

"Brawo p. Dorżynkiewicz, reprezentuje Pan nasze zdanie i nasze oczekiwania, potrzebujemy przedszkola, żłobka, placu zabaw dla dzieci, kościołów mamy kilka w zasięgu ręki!" – pisze Pani Wanda

"Brawo p. Dorżynkiewicz. Pan reprezentuje swoich wyborców na Prawobrzeżu. Prosimy, nie dopuścić do takich bzdurnych decyzji" – dodaje inna internautka.