Prawie 100 boxów z artystami z różnych zakątków Europy, strefa lifestyle’owa i festiwal food trucków – to wszystko czeka na uczestników Szczecin Tattoo Convention. Święto sztuki tatuażu odbędzie się już w ten weekend (8-9.09) w Netto Arenie.

- W ostatnich latach docierały do nas sygnały, że osoby, które nie są tatuowane, nie do końca wiedzą, jak odnaleźć się na naszym wydarzeniu – opowiada Karola Licznerska z biura prasowego Szczecin Tattoo Convention. – Znaleźliśmy na to sposób: stworzyliśmy strefę lifestyle’ową z różnego rodzaju atrakcjami, niekoniecznie powiązanymi z tematem konwencji.

W wymienionej strefie znajdzie się m.in. stanowisko "Banana ink" – miejsce, w którym, pod czujnym okiem specjalisty, każdy może spróbować swoich sił i wykonać tatuaż na skórce od banana. Postawione zostaną także automaty do gier, w tym słynne flippery rodem z lat 90. Nie zabraknie stoisk z ubraniami, biżuterią oraz galanterią. Przed halą wygospodarowane zostanie miejsce dla food trucków oraz motocykli, które wezmą udział w specjalnych pokazach.

Mobilne ułatwienie

Kolejnym z udogodnień, które przygotowano na to wydarzenie, jest aplikacja mobilna, ułatwiająca poruszanie się po terenie festiwalu.

- W poprzednich dwóch edycjach uczestnicy bardzo często zadawali nam pytania, kiedy dany tatuator będzie miał czas, żeby się nimi zająć. Żeby odpowiedź na to pytanie była prostsza, postanowiliśmy zaprojektować specjalną aplikację na naszą konwencję – mówi Licznerska. – Znajdą się w niej wszystkie punkty programu – dzięki temu można będzie nie tylko dowiedzieć się, czy dana osoba jest teraz wolna, ale też ustawić sobie powiadomienia przypominające o interesujących nas punktach programu. Mamy nadzieję, że aplikacja okaże się pomocna.

Pokazy nietypowego cyrku

Atrakcją, która może wzbudzić największe zaskoczenie, będzie pokaz Circus of Horror. - Circus of Horror to grupa pochodząca z Londynu. Występ na naszej konwencji będzie ich pierwszym pokazem w Polsce – opowiada organizatorka. – W show, które pokazują, zawarte są elementy cyrku i burleski. Co ważne, nie jest to pokaz odpowiedni dla dzieci – mogą być tam pokazywane rzeczy, których małoletni nie powinni oglądać, jak np. skaryfikacja. Będzie on zorganizowany w zamkniętym boxie, ale mimo to prosimy rodziców o czujność.

Wystawcy nie tylko z Polski

W trakcie trwania wydarzenia można będzie zobaczyć pracę ponad 100 artystów. Jak się okazuje, przyjeżdżają na szczecińską konwencję z różnych stron świata.

- Wielu wystawców to Polacy, nie zabraknie jednak gości z innych krajów – mówi organizatorka. – Pojawią się studia z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Niemiec, Szwecji, Ukrainy i Rosji. Będą prawdopodobnie zlokalizowani blisko siebie, dlatego można będzie łatwo znaleźć ich stoiska.

Szczecin Tattoo Convention odbędzie się w sobotę (8.09) w godzinach 11:00-21:00 oraz w niedzielę (9.09) w godzinach 11:00-20:00. Bilety na wydarzenie jeszcze dzisiaj można nabyć w cenie przedsprzedażowej (25 zł za jednodniowy i 40 zł za dwudniowy) na stronie Netto Areny. Od jutra będą dostępne w wyższych cenach (35 zł za jednodniowy i 55 zł za dwudniowy) w kasach hali. Dzieci do 12. roku życia mogą wejść bezpłatnie wraz z osobą dorosłą, która posiada bilet.

Szczegółowy program znajduje się w naszym kalendarzu wydarzeń.