Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 70+ rozpoczynają się już dziś. Wszystkie osoby zarejestrowane do szpitala klinicznego nr 2 będą szczepione w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena przy ul. Szafera.

 

Dziś, 25 stycznia, ruszają szczepienia dla seniorów 70+. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie uruchamia punkt szczepień tylko i wyłącznie w hali Netto Arena (ul. Szafera 3/5/7). Punkt szczepień będzie działał 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.00-20.00.

– Na szczepienie należy wziąć ze sobą kwestionariusz szczepienia oraz formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych (są one do pobrania na www-spsk2-szczecin.pl – Koronawirus – Szczepienia przeciw COVID-19). Na miejscu w punkcie szczepień obecni będą opiekunowie punktu szczepień, którzy będą służyć pomocą pacjentom, pomagać im w wypełnianiu kwestionariusza szczepień, udzielać niezbędnych wskazówek. Na trasie dojazdowej i pod halą Netto Arena ruchem będą kierowali żołnierze i służby Straży Miejskiej – będą także służyć pomocą. Prosimy o zachowanie w punkcie szczepień zasad obowiązkowego noszenia maseczek i zachowania dystansu – przypomina Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy SPSK2 w Szczecinie.

Jak dojechać do punktu szczepień w hali Netto Arena? – Na rondzie Olszewskiego zjeżdżamy w prawo, w kierunku Jeziora Głębokiego – nie kierujemy się w stronę ul. Szafera! Następnie skręcamy w pierwszą ulicę w lewo, w ul. Jarzyńskiego. Dalej prosto, wzdłuż poligonu po prawej stronie – po lewej na wprost: hala Netto Arena. Zjeżdżamy w lewo na parking. Wejście do punktu szczepień będzie oznakowane – mówi Bartkiewicz.

Jak tłumaczy przedstawicielka szpitala, Netto Arena, ze względu na lokalizację i wielkość obiektu, zapewnia optymalny dostęp do punktu szczepień, dystans między osobami oczekującymi, jednoczasowe szczepienie przy kilku stanowiskach, więcej miejsca do obserwacji pacjentów po podaniu szczepionki, dobre warunki pracy dla personelu medycznego, a także możliwość parkowania samochodów.

To największy punkt szczepień w naszym mieście. Każdego dnia w Netto Arenie szczepionych będzie od 200 do 500 pacjentów. Na miejscu szczepić będą medycy ze wszystich szczecińskich szpitali.