Premier Mateusz Morawiecki powołał radcę prawnego Mateusza Wagemanna na stanowisko drugiego wicewojewody zachodniopomorskiego. „Cieszę się, że będziemy mogli współpracować. To czas szczególnych wyzwań z pandemią, ale także czas dynamicznego rozwoju Pomorza Zachodniego dzięki licznym programom inwestycyjnym” – podkreśla wojewoda Zbigniew Bogucki.

Mateusz Wagemann ma 40 lat i pochodzi ze Szczecina. Jest absolwentem XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Tytuł magistra prawa i magistra politologii uzyskał na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2012 roku ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Wagemann jest również absolwentem studiów podyplomowych na kierunku „pomoc publiczna”, które ukończył w 2015 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

„Ofensywa inwestycyjna polskiego rządu oraz walka z pandemią Covid-19 wymaga realizacji wielu dodatkowych zadań wykonywanych przed administrację rządową oraz służby podległe i koordynowane przez wojewodę. Doświadczenie pana wicewojewody będzie wsparciem w tym zakresie” – dodaje wojewoda Bogucki.

Mateusz Wagemann w ramach własnej działalności zajmował się pośrednictwem finansowym, doradztwem prawnym oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomości. Był radcą prawnym m.in. w domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Szczecinie oraz Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wspólnie z radnym Dariuszem Mateckim działał w Stowarzyszeniu KoLiber. Natomiast w maju 2020 roku został powołany na prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zdrowia, wydawcy szczecinskie24.pl – portalu sfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.