Miłośnicy muzyki w najbliższy piątek będą mogli dać się ponieść twórczości Arnolda Schönberga i Ludwiga van Beethovena. Koncert będzie można zobaczyć osobiście w złotej sali oraz poprzez platformę streamingową.

 

Na piątek, 16 października, Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie przygotowała koncert, na który składają się dwie symfonie – „Kammersymphonie nr 1" Arnolda Schönberga oraz symfonię „Pastoralną" Ludwiga van Beethovena. Za twórcę pierwszej symfonii uznawany jest Boccherini, Haydn ustalił jej formę, Mozart ją ukształtował, ale to właśnie Beethoven uznawany jest za mistrza, który doprowadził ją do perfekcji. Kluczem do rozumienia symfonii wydaje się potraktowanie jej jak dobrą powieść, z wartką akcją i charakterystycznymi bohaterami. Niczym opowiadanie symfonia w swojej muzyce zawiera nieprzewidziane wydarzenia, kolejne rozdziały ubarwione konkretnymi emocjami i finał, który w jednych odbiorcach pozostawia uczucie spełnienia, a u innych wyraźny niedosyt i oczekiwanie na kolejną część.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi poprowadzi znakomity Rune Bergmann, jeden z najlepszych młodych dyrygentów krajów skandynawskich, który słynie ze swojej żywiołowości i fenomenalnego warsztatu.

Na koncert SCHÖNBERG | BEETHOVEN 250 Filharmonia zaprasza w piątek, 16 października, o godzinie 19:00. Bilety na koncert w cenie 25-55 zł można kupić w kasie Filharmonii i na filharmonia.szczecin.pl. Koncert będzie transmitowany na żywo na dedykowanej platformie streamingowej. Dostęp do płatnej transmisji koncertu (a w tym także do archiwum koncertów) w cenie 10/20 zł można wykupić na livefilharmonia.szczecin.pl.