Jest szansa, że wkrótce zwiększy się liczba stacji radiowych nadających w Szczecinie. Dwie wolne częstotliwości w naszym rejonie zostaną przydzielone nadawcom, którzy złożyli wnioski w konkursach ogłoszonych w połowie maja przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Jak poinformował dziś portal Wirtualnemedia.pl, pierwszą z częstotliwości (97,5 MHz) zainteresowanych jest aż dwanaście podmiotów, a o drugą (98,9 MHz) starają się trzy. Do konkursu dotyczącego 97,5 MHz zgłosiły się: Grupa ZPR Media, Multimedia z siedzibą w Krakowie, Moje Media (której prezesem jest Adam Rudawski, były szef Radia Szczecin) i Kocham Radio ze Szczecina (kierowane przez Sławomira Adamskiego). Poza tym trzy wnioski złożyła grupa Eurozet (dotyczą one Antyradia, Meloradia i Chillizet), a jeden - Grupa Radiowa Agory (na stworzenie Radia Pogoda). Dwa wnioski należały do Twojego Radia z siedzibą w Stargardzie. Spółka ta od 5 lat nadaje w Stargardzie na 90,3 MHz, a od ponad roku także m.in. w Koszalinie na 94,7 MHz. Teraz chciałaby otrzymać częstotliwość w Szczecinie. W konkursie wzięli też udział Michał Winnicki ze Szczecina oraz Piotr Czajkowski (właściciel Radia ABC) jako Stacja Głubczyce z Warszawy.

Nadawcy muszą zaproponować program zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę, w tym dotyczącą Szczecina i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania. Program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i mają w nim być własne lokalne serwisy informacyjne oraz publicystyka na temat lokalnych problemów z zakresu zagadnień społecznych, politycznych, itd.

W konkursie na 98,9 MHz wnioski złożyli Eurozet, Radio Wnet oraz Moje Media. W przypadku tej częstotliwości audycje i inne przekazy słowne muszą zawierać 30% tygodniowego czasu antenowego, a program składać się ma z treści informacyjnych, publicystycznych o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórczych uwzględniających polską tradycję, kulturę i historię.

Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi prawdopodobnie we wrześniu.