ZDiTM ogłosił drugi przetarg na przebudowę ulicy Libelta. Za pierwszym razem, w lipcu, nie udało się wyłonić wykonawcy ze względu na zbyt wysoką ofertę zainteresowanego konsorcjum firm.

Libelta to osiedlowa ulica niedaleko rynku „Pogodno”. Jest częścią obszaru, na którym w ubiegłym roku wprowadzono strefę „Tempo 30” i zmieniono zasady parkowania. To teren wyznaczany przez ulice: Okrzei — Budzysza Wosia — Przybyszewskiego — Grzegorza z Sanoka. Kolejnym etapem miał być remont nawierzchni jezdni i chodników zlokalizowanych tam ulic.

Pierwsza miała być Libelta. Przetarg ogłoszony w połowie 2018 r. zakończył się jednak niepowodzeniem. Miasto na te inwestycję zabezpieczyło 3,2 mln zł. Tymczasem jedyna złożona oferta opiewała na 5,7 mln zł. Postępowanie trzeba było unieważnić.

Oferty w drugim przetargu można składać do 24 października. Zakres prac obejmuje przebudowę ul. Libelta od ul. Paderewskiego do ul. Budzysza Wosia. Poza remontem nawierzchni jezdni i chodników zaplanowano nowe oświetlenia oraz elementy spowalniające ruch (wyniesienia jezdni).

W tej okolicy planowany jest również remont ul. Reymonta, ul. Przybyszewskiego i ul. Grzegorza z Sanoka.