Dokładnie tydzień przed szczecińskim Dniami Morza wielką imprezę plenerową szykują w Policach. W pierwszy weekend czerwca wystąpią tam m.in.: Michał Szpak, Happysad, Mesajah i zespół Bajm.

Tegoroczne Dni Polic odbędą się w najbliższy piątek i sobotę, 1 i 2 czerwca 2018. Tak jak do tej pory impreza będzie miała miejsce na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej w Policach.

ZOBACZ TEŻ: Dni Morza 2018 coraz bliżej. Przypłyną piękne żaglowce, zaśpiewają muzyczne gwiazdy [program]

Pierwszy dzień polickiego święta zainauguruje występ zespołu Vintage Love, po którym odbędzie się koncert Stwora Głodomora dla dzieci. Następnie usłyszymy zespół Power Play oraz gwiazdy wieczoru – grupę Happysad i Michała Szpaka.

W sobotę, 2 czerwca, w Policach wystąpią formacje Luz Blues i Exaited, Mateusz Ziółko i Mesajah. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Bajm. Po koncertach, jak co roku, odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki wystrzelą w niebo o północy.

PROGRAM GODZINOWY DNI POLIC 2018

1 czerwca 2018 (piątek)

15.30 – Vintage Love

16.00 – Koncert STWORA GŁODOMORA

Oficjalne otwarcie Dni Polic 2018

18.00 – POWER PLAY

19.30 – HAPPYSAD

22.00 – MICHAŁ SZPAK  

2 czerwca 2018 (sobota)

16.00 – LUZ BLUES

17.30 – EXAITED

19.00 – MATEUSZ ZIÓŁKO

20.30 – MESAJAH

22.30 – BAJM

24.00 – POKAZ PIROTECHNICZNY

Imprezę poprowadzi redaktor Roman Czejarek. Poza koncertami na odwiedzających będą czekać: wesołe miasteczko, bezpłatna strefa dmuchańców, strefa gier i zabaw Polickiej Akademii Sportu, występy artystyczne, liczne stoiska oraz mała gastronomia. Dodatkową atrakcją będzie Obóz Kawalerii, który powstanie na łące między ogródkami działkowymi a terenem ZWiK. Będzie to rekonstrukcja typowego obozowiska polskiej kawalerii, na terenie której zostaną rozbite namioty, ustawione koniowiązy, kuchnia polowa, punkt sanitarny i punkt werbunkowy. Przez cztery dni (31 maja - 3 czerwca do godzin rannych) będą odbywały się tu ćwiczenia, m.in. musztry oddziału konnego, musztry pieszej, ćwiczenia we władaniu szablą i lancą, ćwiczenia kadryla.

Udział w Dniach Polic jest bezpłatny. Po zakończeniu piątkowych koncertów oraz sobotnim pokazie sztucznych ogni mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozą bezpłatne autobusy. W Szczecinie autobusy dojadą do pl. Rodła.