Trwa odliczanie do Dni Morza_Sail Szczecin 2018. W drugi weekend czerwca w Szczecinie gwiazdy pojawią się zarówno na wodzie, jak i na scenie. Piękne żaglowce, znakomita polska i zagraniczna muzyka, atrakcje po obu stronach Odry. Oj będzie się działo!

- Cieszę się, że możemy zapowiedzieć kolejną edycję Dni Morza Sail Szczecin w naszym mieście. To tradycyjnie duże wydarzenie, z którego możemy być dumni. Po sukcesie zeszłorocznego finału regat to dla nas ogromne wyzwanie, ale atrakcji dla mieszkańców naszego miasta i turystów z pewnością nie zabraknie - mówił na konferencji prasowej zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska.

Kto wystąpi?

Scena Główna zlokalizowana będzie tradycyjnie przy ulicy Jana z Kolna. Pierwszy z koncertów z udziałem polskich wykonawców, rozpocznie się w piątek (8 czerwca) o godzinie 19:00 i potrwa do godziny 23:30. Na scenie zobaczymy i usłyszymy Lanberry, Natalię Szroeder oraz Lady Pank. Są to niezwykli artyści, których utwory zajmują pierwsze miejsca na listach rozgłośni radiowych.

Twórczość Natalii Szroeder znana jest lepiej młodszej część publiczności, artystka wielokrotnie nominowana była do kilku polskich nagród muzycznych, a jej utwory gościły na czołowych miejscach krajowych list przebojów.

Lanberry to pseudonim artystyczny urodzonej w Wyszkowie Małgorzaty Uściłowskiej. Artystka swoją karierę muzyczną zaczynała od śpiewana coverów. Jednym z najbardziej znanych singli piosenkarki jest utwór „Piątek”, który w 2016 roku był jednym z najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Aranżacje muzyczne utrzymane w klimacie electropop z domieszką brzmień z lat 80-tych i 90-tych z całą pewnością porwą szczecińską publiczność do świetnej zabawy.

Zespołu Lady Pank, legendy polskiego rocka, nikomu nie trzeba przedstawiać. Ich piosenki nucą wszyscy, niezależnie od wieku! Takie hity jak „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero” czy „Na co komu dziś” wpisały się do kanonu polskiego rocka. Zespół powstał w 1981 roku i od tego czasu wydaje nowy płyty oraz lansuje kolejne przeboje, które goszczą na czołowych miejscach list przebojów oraz rozgłośni radiowych. Niezwykła charyzma oraz przebojowość zespołu na scenie będą gwarantem niezapomnianych emocji u stóp Wałów Chrobrego, których nie można przegapić.

Moc atrakcji również w sobotę (9 czerwca) od godziny 19:00 do 23:00. Tym razem na scenie wystąpią artyści zagraniczni, którzy wprowadzą publiczność do magicznych lat 80-tych i 90-tych. To będzie niezapomniana, taneczna noc dzięki Fun Factory, NANA i Francesco Napoli.

Francesco Napoli to włoski piosenkarz i kompozytor, którego utwory utrzymane są w klimacie POP. Jego ostatnia płyta "LADY FANTASY" sprzedała się w 44 krajach w ilości 12 milionów egzemplarzy.

Nana to niemiecki raper i DJ znany m.in. z takiego hitu jak „Lonely”, który przez wiele tygodni utrzymywał się na topowych miejscach list przebojów.

Fun Factory to niemiecki zespół eurodance, który szczyt popularności przeżywał w latach 90-tych wieku i sprzedał ponad 7 milionów singli i albumów na całym świecie! Ich piosenki wspięły się na najwyższe miejsca list przebojów. Teraz po 16 latach przerwy artyści wracają na scenę z nową dawką energii.

Po koncertach niebo nad Szczecinem będzie najjaśniejsze w Europie. Wszystko za sprawą pokazu sztucznych ogni. Pokaz rozpocznie się o godzinie 23:05

W niedzielę (10 czerwca) dla publiczności zagra orkiestra Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Początek koncertu „I żyli długo i w Szczecinie” o godzinie 17.00.

Koncerty na scenie na Łasztowni

Na scenie szantowo-folkowej na Łasztowni już od piątku (8 czerwca) będzie można usłyszeć morskie granie. O godzinie 17.00 dla publiczności zagra Stary Szmugler, następnie CHANGO, a na zakończenie o godzinie 19.00 Bubliczki. Bałkańskimi rytmami tych ostatnich zachwycili się m.in. Adam Sztaba oraz Olga Kora Jackowska w jednym z najpopularniejszych talent show polskiej telewizji.

Jeśli ktoś chce zobaczyć Majtki Bosmana koniecznie musi wybrać się na scenę szantową w sobotę (9 czerwca). Koncert zespołu o wdzięcznej, bieliźnianej nazwie rozpocznie się o godzinie 17:00. O godzinie 18.30 na scenie wystąpią Ryczące 20. Z kolei o godzinie 20.00 scena na Łasztowni rozbrzmi gorącymi brazylijskimi rytmami. To za sprawą Samba Port Festiwal vol.2. Na zakończenie około godziny 22.30 na scenie wystąpi zespół Pyrates.

W niedzielę (10 czerwca) na scenie wystąpi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie. Początek tego koncertu o godzinie 17:30. O 19:00 zagra Stonehenge, natomiast o 20:30 zespół Chorzy.

Koncerty na scenie na wodzie

Na scenie pływającej pierwsze koncerty rozpoczną się już w piątek o godzinie 18:30 i potrwają do północy. Zagrają Stary Szmugler, Beltaine, Dair oraz Sklep z Ptasimi Piórami. W sobotę w godzinach 15:00-17:00 wystąpi Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Oprócz tego koncertu usłyszymy również Majtki Bosmana, Klezmaforn, Trzecią Miłość oraz Ryczące 20.

W niedzielę koncerty na scenie pływającej rozpoczną się o godzinie 17:00 i potrwają do 22:30. Wystąpią zespoły Pyrates, Klang, EKT Gdynia oraz Formacja.

Atrakcje na Nabrzeżu Starówka

Na Skwerze na Nabrzeżu Starówka również będzie się działo. W piątek w godzinach 19:00-23:00 na Łasztowni odbędzie się Samba Port Festival vol.2. Energiczne, gorące rytmy z pewnością porwą każdego.

W sobotę w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się II Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Natomiast w godzinach 19:00-23:00 zaplanowano kolejne spotkanie z Samba Port Festival vol.2.

W niedzielę od 10:30 w ramach II Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin – zobaczymy pokazy musztry paradnej oraz paradę orkiestr. Do parady dołączą uczestnicy festiwalu Samba Port Festiwal vol.2. To zapowiedź barwnej, nie tylko muzycznej uczty!

Na Scenie Dziecięcej zlokalizowanej w Strefie Dziecięcej na Łasztowni zaplanowane są występy wokalne i muzyczne oraz interaktywne spektakle, które będzie można zobaczyć w: piątek w godzinach 17.00-20.00 oraz sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-20.00.

Atrakcje w Starej Rzeźni

W sobotę i niedzielę w Sali Iluzjon w Starej Rzeźni odbędzie się Family Travel Festival SZCZECIN 2018. To już druga edycja spotkania mieszkańców Szczecina z podróżami. Wśród gości będą podróżujące rodziny, grupy przyjaciół, dzieci i samotni zdobywcy najdalszych zakątków naszego globu. Organizatorem festiwalu jest, podobnie jak rok temu, Rodzina Łopacińskich. Będziemy mieli okazję wysłuchać 11. pasjonujących historii o miłości do podróży po najdalszych zakątkach świata. Wstęp wolny. Sobotnie spotkanie odbędzie się w godzinach 12:00-20:00, natomiast niedzielne w godzinach 12:00-19:00.

Gwiazdy również na wodzie

W tym roku przy szczecińskich nabrzeżach zacumuje ponad 40 jednostek z Polski, Niemiec, Rosji, Finlandii i Szwecji - żaglowce, jachty, a także okręty Marynarki Wojennej. Wśród tegorocznych gości zobaczymy między innymi największy żaglowiec szkolny świata, czteromasztowy bark, jeden z ostatnich windjammerów, czyli rosyjski Sedov, wraz z nim do Szczecina przypłynie również Shtandard. Na zwiedzających czekać będą również okręty Marynarki Wojennej w tym okręt podwodny typu Kobben ORP Sęp.

Oprócz pięknych jednostek, które będzie można podziwiać przy nabrzeżach, tradycyjnie wydarzeniu towarzyszyć będzie Jarmark pod Żaglami. Nie zabraknie zatem okazji do zakupu produktów regionalnych i pamiątek marynistycznych, jak również spróbowania potraw i przysmaków z całego świata. Atrakcją, jak co roku, będą także wesołe miasteczka.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie www.dnimorza.szczecin.eu