Śladami PRL-u, szlakiem legend i niezwykłych szczecinian, spacer z NIEMAPĄ albo śladami wątków z książki „Sedinum” Leszka Hermana. Co tydzień przewodnicy za darmo oprowadzą po Szczecinie. Wszystko w ramach tegorocznej edycji Szczecińskich Spacerów Miejskich.

Cykl letnich spacerów z przewodnikami to inicjatywa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która ma pokazać nasze miasto w niebanalny, ciekawy, ale również rzetelny sposób. Miejskie wędrówki będą trwały od 2 do 3 godzin. Odbywać się będą w każdą sobotę, od 12 maja do 25 sierpnia 2018, o godz. 11:00.

– Podczas cyklu Szczecińskich Spacerów Miejskich razem z wykwalifikowanymi przewodnikami na nowo odkryjemy stolicę Pomorza Zachodniego, przeniesiemy się w czasie, a także przeniesiemy się do wyjątkowego świata legend i opowieści – zachęca Mateusz Lipka, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

Trasy spacerów będą nawiązywały do historii, architektury i przestrzeni kulturowej Szczecina. W tym roku zaplanowano m.in. zwiedzanie miasta z wyjątkową NIEMAPĄ, której premiera miała miejsce w kwietniu tego roku. Uczestnicy będą mogli też prześledzić m.in.: szczecińskie legendy i niezwykłe historie, okres PRL-u, panowania dynastii Gryfitów oraz wątki z „Sedinum” Leszka Hermana.


Spacery będą rozpoczynać się w soboty o godz. 11:00. O miejscach zbiórki organizatorzy będą informować tuż przed wydarzeniem. Udział w spacerach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Bezpłatnych zapisów można dokonać bezpośrednio w Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej, a także pod numerem telefonu +48 91 434 04 40 lub przesyłając e-maila na adres: cit@zstw.szczecin.pl. Liczba uczestników to min. 5 a maks. 35 osób. CIT w tygodniu otwarte jest w godz. 10:00-18:00, a w soboty i niedziele od 09:00 do 15:00.

Darmowe spacery dla gości zagranicznych

Z myślą o turystach zagranicznych przygotowane zostały również wycieczki z przewodnikami mówiącymi w języku angielskim i niemieckim. Będą one miały stałą, standardową trasę turystyczną. Co sobotę o godz. 11:00 odbywa się zwiedzanie w jęz. niemieckim, a o godz. 14:00 – w jęz. angielskim.

Szczecińskie Spacery Miejskie to jeden z punktów realizowancyh w ramach projektu pn. „Kolorowa Aleja”. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu Visit Szczecin.