Jak ustalił portal wSzczecinie.pl część zarządu województwa zachodniopomorskiego jeszcze przez kilka dni przebywać będzie na kwarantannie. To efekt kontaktu z pracownikiem urzędu marszałkowskiego zakażonym koronawirusem.

 

Informację o kwarantannie Anny Bańkowskiej potwierdza rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Gabriela Wiatr.

– Decyzja o kwarantannie dla członków zarządu województwa została przekazana przez sanepid. Nie miały miejsce jeszcze testy pod kątem koronawirusa, bo nie występują póki co żadne objawy. Zarówno Pan Wziątek, jak i Pani Bańkowska pracują zdalnie – mówi Gabriela Wiatr.

Czy na kwarantannie przebywać będzie również Marszałek Olgierd Geblewicz? Jak wyjaśnia rzeczniczka, nie ma takiej potrzeby, bo członkowie zarządu województwa w ostatnim czasie mają ze sobą radykalnie ograniczony kontakt.

– Marszałek pracuje, ale bardzo na siebie uważa. Nie miał kontaktu z członkami zarządu przebywającymi na kwarantannie. Posiedzenia zarządu odbywają się zdalnie za pomocą aplikacji internetowej – dodaje Wiatr.