Gala rozdania nagród Business Club Szczecin za nami. Statuetki po raz 19 trafiły do wybitnych firm oraz osobistości regionu. Wśród zwycięzców znalazło się przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej, dealer samochodów marki BMW i MINI.

– Choć jesteśmy w szczególnych warunkach, to ważne są takie wydarzenia, które pokazują, że przedsiębiorczość i biznes są ważne. Często są dyskusje, czy warto wręczać nagrody, gdy innym jest ciężko. Bardzo warto. Należy cały czas podkreślać, że bez biznesu nie byłoby żadnych innych form działania. Pieniądze, które biznes kreuje, są niezwykle ważne. Ostatnie czasy pokazały, że jak pozwoli się biznesowi działać, to nawet w tych trudnych czasach da sobie radę – mówił Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

– Mówimy często, że bohaterami pandemii są lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i nikt tego nie kwestionuje. Dla mnie bohaterami czasu pandemii są również przedsiębiorcy. Mimo zagrożeń, ograniczeń, niejednokrotnie zrywanych łańcuchów kooperacyjnych, funkcjonujemy jako społeczeństwo prawie normalne, a to zasługa setek tysięcy odpowiedzialnych i fantastycznie pracujących przedsiębiorców i ich organizacji pracy eliminującej zagrożenia covidowe – podkreślał Bogumił Rogowski, prezydent kapituły „Business Club Szczecin”

Podczas XIX Gali Biznesu Nagrody Gospodarcze za 2020 rok wręczono 5 laureatom. Wśród nich znalazł się Dealer BMW i Mini Bońkowscy. Z branżą motoryzacyjną związani się od lat 90., a w Szczecinie obecni są od 2007 roku. Od grudnia 2020 funkcjonują w nowym obiekcie przy ul. Hangarowej. – Nasza strategia była prosta, chcieliśmy zachować wszystkie zasoby, wprowadzić nowe procesy w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Cieszymy się, że udało nam się kontynuować inwestycję na ul. Hangarowej. W marcu, kiedy wybuchła pandemia, podjęcie decyzji o kontynuacji inwestycji wymagało od nas ogromnej odwagi. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu i że ta decyzja była słuszna – przyznaje Dominika Bońkowska, właściciel BMW MINI Bońkowscy.

– Sam budynek został zaprojektowany i wybudowany w myśl nowoczesnej technologii eco-buildingu. W ramach tej technologii zastosowaliśmy fotowoltaikę na dachu, a nasza myjnia wykorzystuje wewnętrzny obieg wody – wyjaśnia Daniel Miesiak, doradca ds. sprzedaży samochodów BMW.

– Mamy dobrych ludzi i to chyba nasz największy skarb, który pozwala nam właśnie na bycie w tym miejscu, w którym jesteśmy. Nagroda jest dla nas cenna, szczególnie po tym roku. W Szczecinie leży nasze biznesowe serce – podkreśla Bońkowska.

 

Również bardzo ważnym elementem strategii firmy jest aktywny wkład w rozwój regionu.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu to to, co nas definiuje. Wspieramy kulturę, sztukę a także regionalnych przedsiębiorców – przyznaje Angelika Sawicka, Dyrektor Zarządzająca BMW MINI Bońkowscy

– Firma BMW od wielu lat jest jedynym motoryzacyjnych partnerem na terenie Szczecina dwóch instytucji kulturalnych: Filharmonii Szczecińskiej oraz Opery na Zamku – dodaje Miesiak.