Czarne tło, a na nim napis białą czcionką: „Pedofil w więzieniu nie przeżyje jednego dnia, w Kościele Katolickim żyje do późnej starości. Reaguj, gdy Twojemu dziecku dzieje się krzywda". To kampania Ogólnopolskiego Ruchu Ateistyczno-Lewicowego.

Hasło eksponowane jest przy ul. 26 Kwietnia, w okolicach skrzyżowania z ul. Santocką. To na razie jedyny billboard o takiej tematyce, ale organizatorzy akcji chcą postawić kolejne.

- To początek naszej kampanii przeciwko pedofilii w Kościele Katolickim. Chcemy, żeby kolejne billboardy pojawiły się nie tylko na ulicach Szczecina, ale również w innych miastach. Fundusze na ten cel będziemy chcieli uzyskać podczas zbiórek publicznych. Problemem są dla nas częste odmowy ekspozycji naszych haseł ze strony właścicieli wielkoformatowych nośników reklamowych – mówi Tomasz Dalski, prezes Ogólnopolskiego Ruchu Ateistyczno-Lewicowego.

ORAL siedzibę ma w Szczecinie. Niedawno reaktywowano jego działalność. Ruch skupia się przede wszystkim na krytyce Kościoła Katolickiego. Sam Dalski znany jest z wielu inicjatyw wymierzonych w tę instytucję.

- Ale nie tylko. Prowadziłem też głośną akcję „Stop politycznym wariatom”, w której postulowaliśmy wprowadzenia badań psychiatrycznych dla polityków – zaznacza. – Jesteśmy ateistami i wiele aspektów działalności Kościoła nam się nie podoba. Nie chodzi tylko o sprawę pedofilii. Naszym sukcesem było np. zmuszenie Katedry w Szczecinie do zarejestrowania działalności gospodarczej.

Hasło piętnujące pedofilię w Kościele będzie eksponowane na billboardzie przy ul. 26 Kwietnia przez miesiąc.