Sieć Biedronka ogłosiła właśnie wydłużenie godzin otwarcia swoich sklepów. To w związku z obowiązującymi limitami klientów w sklepach i zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Pierwsze zmiany już od czwartku, 2 kwietnia.

W wydłużonych godzinach Biedronka będzie funkcjonować już od jutra. Od czwartku, 2 kwietnia br., sklepy tej sieci będą czynne w godz. 6:00 – 24:00. Jak czytamy w przesłanej informacji prasowej, wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. Przypominamy, że aktualnie w sklepie jednocześnie mogą przebywać maksymalnie 3 osoby na kasę.

– Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort – mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7 – 10 kwietnia (od przyszłego wtorku do piątku) sklepy Biedronka będą czynne całą dobę.

– Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę – wyjaśnia Stolecki.

Jak informuje sieć, w przypadku sklepów, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci zostaną o tym poinformowani. Stosowane informacje będą także dostępne bezpośrednio w placówkach.

Biedronka z własnej inicjatywy już wcześniej wprowadziła wiele udogodnień dla pracowników i klientów jej sklepów. W placówkach dostępne są m.in. żele antybakteryjne, oznaczone odpowiednie odległości między kupującymi przy kasie i osłony z pleksiglasu dla kasjerów.