Dużo dobrego jedzenia, ekologicznych warzyw i produktów prosto od rolników, do tego food trucki, mnóstwo świetnego designu, punkt wymiany książek i giełda winyli. Już w niedzielę startuje Szczeciński Bazar Rozmaitości!

To impreza, która od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem szczecinian. W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, w postindustrialnej przestrzeni OFF Mariny (ul. Chmielewskiego 18) na Pomorzanach odbędzie się już czwarta edycja. Wydarzenie zaplanowano w godz. 10:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny.

W IV Szczecińskim Bazarze Rozmaitości weźmie udział kilkudziesięciu wystawców. Przyjadą nie tylko ze Szczecina i okolic, ale także m.in. z województwa lubuskiego. Przybędą też przedstawiciele kilku certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Na ich stoiskach będzie można znaleźć mnóstwo naturalnej żywności, m.in.: sezonowe warzywa i owoce, miody i produkty pasieczne, jajka, kozie, krowie i owcze sery, nabiał, owocowe i warzywne przetwory, granolę, a nawet wegetariańskie pasztety. Nie zabraknie też naturalnych przypraw, zdrowych wypieków, ciast, bezglutenowych chlebów, tradycyjnego pieczywa na zakwasie, ekologicznych wędlin, mięsnych przetworów czy dobrej kawy.

Na bazarze swoją szczecińską premierę będą miały Wschodnie Delikatesy – Ukrainoczka, które wkrótce zostaną otwarte w okolicy Bramy Portowej. Odwiedzający w niedzielę OFF Marinę po raz pierwszy będą mogli spróbować oferowanych przez nich ukraińskich smakołyków.


foto: Mateusz Szklarski


foto: Mateusz Szklarski

Poza żywnością na Szczecińskim Bazarze Rozmaitości znajdziemy też mnóstwo designerskiego rękodzieła. To okazja, by nabyć oryginalne szczecińskie pamiątki, autorskie torby, worko-plecaki czy pluszaki, zachwycające „lasy w słoikach”, piękne deski do krojenia i serwowania potraw (niektóre tworzone przy pomocy prądu!), betonowe ozdoby do domu. Będą też stoiska z proekologicznymi środkami czystości domowej oraz mydłami, solami, peelingami i wieloma innymi naturalnymi kosmetykami.


foto: Mateusz Szklarski

Na podwórku przy Chmielewskiego 18 zaparkują też food trucki. W ich menu znajdziemy m.in. burgery, bajgle, świeżo wyciskane soki owocowe, zapiekanki, rzemieślnicze lody. Na miejscu nie zabraknie też chilloutowej muzyki i wygodnych leżaków.


foto: Mateusz Szklarski

Na odwiedzających niedzielną imprezę czekają również punkt wymiany książek oraz specjalna strefa, w której będzie można przebierać w tysiącach płyt winylowych. Organizatorzy bazaru zachęcają też do wsparcia Jadłodzielni. Jak zapewniają, przekazana żywność, już na drugi dzień trafi do potrzebujących osób. Dla małych i dużych gości bazaru przygotowano też niespodziankę. Od godz. 11:00 będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach nauki tańca latynoamerykańskiego. Zaplanowano też pokaz w wykonaniu mistrzowskiej pary.