Targ śniadaniowy, muzyka, leżaki, a także wielkopowierzchniowe gry, animacje i zabawy dla dzieci. To część atrakcji Bulwarove, czyli cyklu 8 weekendowych imprez, które na Nabrzeżu Starówka zorganizuje tego lata miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Pierwsza impreza w ramach Bulwarove odbędzie się w weekend 16-17 czerwca, ostatnia – 15-16 września. Ich miejscem będą bulwary na Łasztowni, dokładnie skwer na północnym końcu Nabrzeża Starówka.

- Dla uczestników wydarzeń przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje. Jednią z nich będzie targ śniadaniowy, na którym pojawią się wyselekcjonowani wystawcy z regionalnymi i designerskimi produktami – mówi Leopold Korytkowski, zastępca dyrektora ds. organizacji imprez w spółce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Zmodernizowane Nabrzeże Starówka, na którym odbywać się będzie nowy cykl imprez, otwarto w lipcu 2017 r. Koszt przebudowy wyniósł 15 mln zł.

- 15 lutego 2017 roku zmodernizowane Nabrzeże Starówka na szczecińskiej Łasztowni zostało wybrane najlepszą przestrzenią publiczną w Polsce i stało się laureatem prestiżowego konkursu architektonicznego. Szczecińskie nabrzeże zwyciężyło m.in. z Bulwarami Wiślanymi w Warszawie. To jest nasz wielki sukces – podkreśla Ireneusz Nowak, prezes zarządu w spółce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Bulwarove to część projektu Bulwary Miejsce Spotkań, który zachęcać ma szczecinian do wizyty nad Odrą. W jego ramach promowane będą również inne, dobrze znane już mieszkańcom, imprezy organizowane na bulwarach, Łasztowni i w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej (m.in. Szczecin Beer Fest (1-3 czerwca), Dni Morza (8-10 czerwca), Pyromagic (11-12 sierpnia) czy rajd Baja Poland (1-2 września)).

Kalendarz i szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń na bulwarach można znaleźć na uruchomionej właśnie stronie: http://bulwary.szczecin.eu.

Terminarz imprez z cyklu Bulwarove: 16-17 czerwca, 20 czerwca-1 lipca, 14-15 lipca, 21-22 lipca, 4-5 sierpnia, 15-16 sierpnia, 8-9 września, 15-16 września.