Marszałek Olgierd Geblewicz zdecydował o uruchomieniu dodatkowych pociągów, które dowiozą uczestników z Pomorza Zachodniego na festiwal w Kostrzynie nad Odrą. To odpowiedź na działania spółki Przewozy Regionalne i PKP Intercity, które nie chcą współpracować z organizatorami Pol’and’Rock.

Decyzją marszałka Zachodniopomorski Oddział Przewozów Regionalnych uruchomi w dniach festiwalu (1-3 sierpnia) dwie dodatkowe pary pociągów na trasie Szczecin Gł. – Kostrzyn - Szczecin Gł. Pozostałe składy, już znajdujące się w rozkładzie, zostaną powiększone. Łącznie, każdego dnia na trasie pojawi się 10 par pociągów, w większości zestawionych z dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Dla uczestników z regionu koszalińskiego zapewniony zostanie dodatkowy przyspieszony pociąg regionalny relacji Koszalin – Kostrzyn oraz powrotny z Kostrzyna do Kołobrzegu. Trasę obsługiwać będzie para pociągów zestawiona z trzech zespołów serii EN57AL. Szczegółowy rozkład godzinowi zostanie podany bliżej festiwalu.

– Mam nadzieję, że chociaż trochę uda nam się pomóc z dojazdem na festiwal. Dla wielu osób to wydarzenie, na które czekają cały rok. Wbrew pozorom nie jest to tylko młodzież. Sam wspominam swoją wizytę na festiwalu bardzo miło – mówi marszałek Olgierd Geblewicz

Dodatkowe składy bardzo się w tym roku przydadzą, bowiem spółka Przewozy Regionalne wycofała się ze współpracy z organizatorami Pol’and’Rock. A PKP Intercity w czasie trwania festiwalu specjalnie przekieruje swoje pociągi na inne trasy, omijając Kostrzyn.