Wypadek zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać jak barka paliwowa uderza w pomost na wyspie Bielawa. Przyczyną tego zdarzenia, według relacji załogi, miała być awaria układu sterowania.

Bielawa to niewielka wysepka przy południowym cyplu wyspy Grodzkiej. W środę wieczorem, około godziny 22.10, barka paliwowa wpłynęła prosto w jej skarpę. Na miejscu szybko pojawiły się jednostki szczecińskiego WOPR. Tak relacjonują akcję na swoim facebookowym profilu.

„Po przybyciu o godzinie 22:24 stwierdzono, że pomosty zostały w bardzo znacznym stopniu uszkodzone, skarpa wyspy została naruszona, a na rzece od Wyspy Bielawa do Kapitanatu Portu unosiły się styropianowe fragmenty zniszczonego pomostu” – czytamy na profilu Szczecińskie WOPR „Heyki”.

Zamknięto ruch na torze wodnym, by wyłowić wszystkie fragmenty pomostu. Największy z nich dryfował przy Kapitanacie Portu. Udało się go odholować na brzeg dopiero przy pomocy kutra „Galaktyka”, należącego do Urzędu Morskiego.

„Do wczesnych godzin porannych oraz następnego dnia prowadzono dalsze działania zabezpieczające oraz sprzątano akwen. W sumie w działaniach brało udział 15 ratowników i dyspozytorów” – piszą ratownicy WOPR.

Załoga barki twierdzi, że przyczyną wypadku była awaria układu sterowania. Kapitanat Portu prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Źródło: Szczecińskie WOPR "Heyki"


Źródło: Szczecińskie WOPR "Heyki"