Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na Łasztowni. Z powodu uszkodzenia elementu technicznego karuzeli, pasażerowie na ponad kwadrans utknęli na wysokości kilkudziesięciu metrów.

Sytuacja wyglądała poważnie, ale na szczęście obyło się bez ewakuacji. Grozy całemu zdarzeniu dodawała zbliżająca się burza

- Ok. 15:55 dostaliśmy zgłoszenie o awarii karuzeli łańcuchowej. Przed dojazdem obsługa opuściła grawitacyjnie karuzelę i osoby zostały uwolnione. Do jednej osoby zostało wezwane pogotowie - mówi Franciszek Goliński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Wiadomo, że kobieta, której ratownicy medyczni musieli udzielić wsparcia, poczuła się słabo ze względu na towarzyszący wydarzeniu stres.

Straż pożarna nie informuje, czy poleciła nadzorcy zawieszenia działalności karuzeli do momentu sprawdzenia poprawności jej działania przez dozór techniczny. - To nie są nasze kompetencje - dodaje rzecznik straży pożarnej.

Holiday Park został na początku wakacji uruchomiony na Łasztowni. 80-metrowa, najwyższa w Polsce karuzela łańcuchowa jest największą atrakcją wesołego miasteczka.