- Zachęcam gorąco do wsparcia tej akcji. Ja już pomogłem i zapraszam do tego i was – mówi Piotr Rubik o „Pomocy szpitalom w czasie epidemii! Obiady dla Szpitali!”, czyli lokalnej inicjatywie zorganizowanej przez restaurację Kaukaz.

Przez epidemię COVID-19 lokale gastronomiczne nie mogą funkcjonować normalnie i wiele z nich zawiesiło swoją działalność. Niektóre restauracje, aby przetrwać ten trudny okres, zaczęły organizować akcje wspierające personel medyczny. Jedną z takich inicjatyw jest „Pomoc szpitalom w czasie epidemii! Obiady dla Szpitali!”, zorganizowana przez szczecińską restaurację Kaukaz. W ramach akcji zbierane są pieniądze na dania obiadowe dla pracowników szpitali. Pomysłodawcą jest Jakub Byliński, współwłaściciel restauracji.

- Chcielibyśmy utrzymać personel i dać im możliwość pracy, dlatego też wpadliśmy na pomysł zorganizowania zbiórki – tłumaczy Byliński. - Wielu naszych znajomych pracuje w służbie zdrowia, stąd wiemy, jak obecnie wygląda ich praca, brak czasu na jedzenie i odpoczynek.

Jak tłumaczą organizatorzy, każde wpłacone 20 zł to dwudaniowy posiłek dla personelu medycznego. Do każdej wpłaty restauracja dorzuca od siebie 50%, więc po opłaceniu 10 obiadów do szpitali trafia 15 posiłków.

Artyści z całego kraju

Do akcji przyłączyło się sporo znanych artystów, takich jak Alicja Majewska, Piotr Rubik, Małgorzata Ostrowska, Maryla Rodowicz czy bracia Golec. Organizatorzy wspominają, że pomysł wywołał entuzjazm wśród gwiazd.

- Restauracja Kaukaz dołącza do wspierania polskich szpitali. Ja też dołączam do tej akcji – mówi Alicja Majewska. – Zbieramy fundusze na posiłki dla służby zdrowia. Pomagajmy i wspierajmy, jak tylko możemy.

Posiłki zostaną przekazane Pogotowiu Ratunkowemu, szpitalowi na Pomorzanach, szpitalowi przy ul. Arkońskiej, szpitalowi przy Uni Lubelskiej oraz innym w ramach zebranych środków.

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku:https://www.facebook.com/events/639589413276964/

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/wsparcie-szpitali-w-szczecinie-obiady-dla-lekarzy

Alicja Majewska - Wsparcie dla szpitali from Kuba Byliński on Vimeo.

 

 

Piotr Rubik - wsparcie szpitali from Kuba Byliński on Vimeo.