Tysiące robotów i miliony produktów na półkach. Amazon zaprasza do zwiedzania swojego centrum logistycznego w Kołbaskowie k. Szczecina. Odwiedzający na własne oczy będą mogli przekonać się jak wygląda praca w zachodniopomorskim oddziale firmy oraz poznają najnowocześniejsze technologie wspierające osoby zatrudnione w centrum.

Zwiedzanie budynków Amazon odbywa się od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie i dostępne jest dla osób w wieku powyżej sześciu lat. Maksymalna liczba uczestników jednej grupy to 30 osób. Osoby zainteresowane odwiedzeniem Centrum mogą bezpłatnie zarezerwować termin wizyty na stronie www.zwiedzanieamazon.pl.

Podczas trwającej około 60 minut trasy, odwiedzający dowiedzą się, co tak naprawdę się dzieje, po kliknięciu przycisku „kup teraz" na stronach firmy. Na własne oczy przekonają się w jaki sposób pracownicy firmy kompletują, pakują i dystrybuują produkty takie jak książki czy elektronika oraz jak wspierają ich w tym najnowocześniejsze technologie.

Centra logistyki e-commerce Amazon odwiedzają m.in. uczniowie. W halach w Kołbaskowie gościli już wychowankowie takich placówek jak Szkoła Podstawowa nr 69 im. Mjr. H. Sucharskiego w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie czy Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma wygenerowała w kraju ponad 4 miliardy złotych inwestycji i stworzyła ponad 14 tys. miejsc pracy, w tym zarówno na stanowiskach poziomu początkowego, jak i specjalistycznych w obszarze HR, IT, logistyki czy inżynierii. Amazon posiada w Polsce 5 nowoczesnych centrów logistyki e-commerce (w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu, gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie.