Basen z wielkimi kulami wodnymi, olbrzymie bańki mydlane, chodnikowe graffiti, tor wodny do skimboardingu, animacje dla dzieci – mnóstwo atrakcji czeka na odwiedzających Aleję Kwiatową, która w najbliższą sobotę zamieni się w tropikalny plac zabaw.

Sobotnia impreza w Alei Kwiatowej to kolejne wydarzenie realizowane przez Żeglugę Szczecińską w cyklu „Kolorowa Aleja”. Tym razem organizatorzy pokażą, jak spędzać wolny czas w Szczecinie. W programie "Miejskich Wakacji" znalazły się liczne atrakcje, nie zabraknie też konkursów, gier i animacji. W Alei Kwiatowej powstanie też tropikalna plaża z palmami i wygodnymi leżakami.

Co przygotowano?
  • Wakacyjny patrol – dzieci i młodzież poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wakacje to czas świetnej zabawy, ale także – niestety – licznych zagrożeń dla naszego zdrowia. Kąpiele w morzu, wycieczki górskie, wyjazdy na biwaki są nie lada atrakcjami, o ile pamiętamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zostaną one przypomniane podczas "Miejskich Wakacji". Prócz tego wykwalifikowany ratownik przeprowadzi warsztaty pierwszej pomocy z użyciem m.in. fantomów.
  • Basen z kulami wodnymi – czyli świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Waterball to wielkie, przeźroczyste kule, do których może wejść człowiek. Wewnątrz można chodzić, leżeć, biegać. Wszystko to na wodzie w specjalnie rozstawionym do tego celu basenie.
  • Tropikalna plaża – skoro wakacje, to plaża! "Miejskie Wakacje" to jedyna w swoim rodzaju szansa na wypoczynek w centrum miasta na leżakach, wśród plam i piasku.
  • Animacje dla dzieci – wspólnie z firmą One Globe, która odpowiada za powstającą Kids Arenę na Niebuszewie, organizatorzy przygotowali zajęcia plastyczne – malowanie morskich pejzaży; pokazy olbrzymich baniek mydlanych; warsztaty taneczne; chodnikowie graffiti; konkursy z nagrodami i inne. 
  • Skimboard – ten 20-metrowy tor wodny służyć będzie śmiałkom chcącym poślizgać się na deskach. To sport polegający na odpowiednim rozbiegu, rzucie deski na cienką taflę wody i naskoku na nią. Później wystarczy utrzymać równowagę i… dojechać do końca toru.  
Z tropikalnego placu zabaw w Alei Kwiatowej będzie można korzystać w sobotę, 1 lipca, w godz. 11:00 – 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

[wydarzenia na Wyspie Grodzkiej w związku z pogodą zostały odwołane] W najbliższy weekend atrakcji dla najmłodszych (ale nie tylko) nie zabraknie też na plaży na Wyspie Grodzkiej. Tam również Żegluga Szczecińska zaplanowała mnóstwo ciekawych zajęć. Na odwiedzających czekać będą m.in.: 30-metrowy tor wodny do skimboardingu (piątek i sobota), basen z kulami wodnymi i szkolenia z pierwszej pomocy (niedziela), animacje dla dzieci oraz malowanie twarzy (sobota i niedziela). Więcej szczegółów tutaj  

Organizatorami wydarzenia w Alei Kwiatowej są Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska. Partnerem Kolorowej Alei jest inwestor projektu „Czysta Odra w Szczecinie”.