Gdzie się wybrać w niedzielę? Mamy 5 ciekawych propozycji. Udział we wszystkich jest bezpłatny.
Spacer z przewodnikiem po Łasztowni z okazji 1. urodzin Starej Rzeźni
Już o godz. 11:00 można się wybrać na spacer z przewodnikiem po Łasztowni. Zainteresowanych będzie oprowadzał Jan Dębski, prezes fundacji Moja Łasztownia, który tę część miasta zna jak nikt inny. - Najpierw oglądamy z zewnątrz budynek Izby Celnej, czyli dawnego Urzędu Celnego. Jego elewacja kryje mnóstwo tajemnic, których nie zauważamy, gdy przechodzimy obok niego. Będziemy się mu bacznie przyglądać i nie jeden mieszkaniec będzie zaskoczony tym, co na budynku można dostrzec. Potem powiem kilka słów o Moście Długim – zapowiada Jan Dębski. Następnie spacerowicze powędrują ulicą Zbożową, słuchając opowieści o Moście Kłodnym, dawnej Stoczni Szczecińskiej i Wyspie Grodzkiej. - Mało kto wie, ale kiedyś w tym miejscu była stocznia, w której produkowano kotwice. Gwarantuję, że ciekawostek nie zabraknie. Finalnym punktem spaceru będzie oczywiście Stara Rzeźnia – dodaje Dębski. Oprowadzanie po Łasztowni potrwa około godziny. Zbiórka o 11:00 przed dawnym namiotem Opery przy ulicy Energetyków 40. Po zakończeniu spaceru będzie można wziąć udział w innych atrakcjach, jakie Stara Rzeźnia przygotowała z okazji swoich pierwszych urodzin. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Pchli targ i jarmark wielkanocny na Pogodnie

Godzinę wcześniej na pl. Waleriana Pawłowskiego na Pogodnie rozpocznie się wielkanocny jarmark rękodzieła, świątecznych ozdób i pomysłów na prezenty. Kiermaszowi będzie towarzyszył targ staroci. Zarówno jarmark wielkanocny, jak i targ staroci będzie można odwiedzać od 10:00 do 15:00. Oczywiście, wstęp jest bezpłatny.

Śniadanie przy Błoniach

W tym samym czasie w ogrodzie przy skrzyżowaniu ul. Monte Cassino i Królowej Korony Polskiej będzie trwało wiosenne Śniadanie przy Błoniach z mnóstwem regionalnych i ekologicznych przysmaków. W sobotę śniadanie wyjątkowo odbywało się na Jasnych Błoniach, gdzie przyciągnęło tłumy szczecinian. Wystawcy zapowiadali, że całą noc spędzą w kuchni, by również na niedzielę przygotować mnóstwo pyszności. Zakończenie śniadania przewidywane jest około godz. 13:00 albo wcześniej, jak skończą się smakołyki.

Spacer po puszczy wcinającej się w miasto

Po śniadaniu można się wybrać na kolejny spacer z przewodnikiem. Na przywitanie wiosny w ramach inicjatywy Free Walking Tours zaplanowano wycieczkę po Parku Kasprowicza i Lasku Arkońskim. - Podczas spaceru dowiemy się, jak zmieniło się ulubione miejsce wypoczynku szczecinian na przestrzeni ostatnich stu lat, porównamy obecną infrastrukturę parku z przedwojenną, przywołamy sławne postacie związane w jakiś sposób z parkiem. Opiszemy też nigdy nie zrealizowane projekty, jakie miejscy planiści mieli wobec mijanych przez nas miejsc – zapowiadają przewodnicy z Biura Podróży Wondertour, pomysłodawcy szczecińskich spacerów Free Walking Tour. Zbiórka o godz. 14:00 na Jasnych Błoniach przy pomniku Jana Pawła II. Udział jest bezpłatny, ale jeżeli wycieczka nam się spodoba to można odwdzięczyć się napiwkiem. Spacer ma potrwać około 2 godzin.

Gry i zabawy w Alei Kwiatowej

W niedzielę mnóstwo atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych, będzie czekać w Alei Kwiatowej. W ramach Eco Wielkanocy zaplanowano tam m.in. wspólne malowanie gigantycznych pisanek, tworzenie ozdób świątecznych, malowanie kredą na asfalcie, gry i zabawy z nagrodami. Mają też być bańki mydlane i zwierzątka z baloników, a nad wszystkim będą czuwać animatorzy. Z kolei dorośli będą mogli się uzyskać informacje o programie Kawka oraz dowiedzieć się m.in. jak wymienić piec węglowy na bardziej ekologiczny. Wielkanocne atrakcje w Alei Kwiatowej zaplanowano w godz. 11:00 – 16:00. Udział jest bezpłatny.