Każdego dnia będzie można obejrzeć blisko 200 rasowych kotów. Mruczące gwiazdy przyjechały do Szczecina na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych, która w sobotę i niedzielę odbędzie się w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich.
W sumie w hali przy ul. Struga 6 zaprezentują się przedstawiciele 25 różnych ras, m.in. koty brytyjskie, rosyjskie, perskie, syberyjskie, norweskie leśne, maine coon, ragdoll, neva masquerade, dewon rex, cornish rex, sfinks. Będą także bardzo rzadko spotykane rasy, jak np. kot kurylski bobtail długowłosy, kot burmilla czy amerykański curl długowłosy.

Kocie gwiazy oceni międzynarodowy skład sędziowski. Pod uwagę będą brane m.in. budowa ciała zwierzęcia, stan i wygląd futra, kształt i kolor oczu, rozstaw uszu, prezencja i kondycja wystawowa kota. Spośród 8 kategorii, m.in. kociąt, młodzieży, kotów dorosłych, kastratów itd., sędziowie wybiorą najpiękniejsze koty wystawy, tzw. BEST in SHOW, a także kota BEST OF BEST, czyli najpiękniejszego z najpiękniejszych.

Odwiedzający wystawę będą mogli porozmawiać z hodowcami i uzyskać od nich więcej informacji na temat danej rasy, np. o sposobie odżywiania, pielęgnacji, a także charakterze i zwyczajach tych uroczych zwierząt. Na miejscu będą też stoiska z kocimi akcesoriami, kosmetykami, drapakami. Rozdawane będą również próbki karmy dla zwierząt (ilość ograniczona).

Organizatorem wystawy jest Cat Club Pomerania Szczecin. W sobotę, 19 marca, rasowe piękności będzie można oglądać w g. 11:00 – 18:00, z kolei w niedzielę wystawa będzie dostępna od 10:00 do 16:00. Jak zaznaczają organizatorzy, najciekawszym momentem wystawy kotów są wybory tych najpiękniejszych, które w sobotę powinny się rozpocząć około godz. 15:00.

Wstęp na wystawę jest płatny. Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 5 zł. Dzieci do trzech lat wchodzą bezpłatnie. Parking również jest bezpłatny.