W przyszłym roku na ulicach Szczecina pojawi się 20 nowych autobusów. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na zakup nowego taboru.
Zamówienie obejmuje 20 autobusów z silnikami diesla - 10 jednoczłonowych i 10 przegubowych. Będą to pojazdy nowoczesne, niskoemisyjne i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Standardowo wyposażone w klimatyzację, wentylację, monitoring, a przy siedzeniach przeznaczonych dla matek z dziećmi i osób starszych – także w pasy bezpieczeństwa. Autobusy muszą być tak zbudowane, aby wytrzymały 15-letnią eksploatację.  

Termin składania ofert mija 8 lutego 2017 roku. Zgodnie z harmonogramem pierwsza partia pojazdów (5 jednoczłonowych i 5 przegubowych) ma dotrzeć do Szczecina między 1 a 16 lutego 2018 roku. Pozostałe zostaną dostarczone do 30 marca 2018 roku.

Jak już informowaliśmy, zakup autobusów zostanie sfinansowany z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 35 mln zł, z czego 13,4 mln zł zostanie dołożonych właśnie z funduszy unijnych.

Nowe pojazdy trafią do Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowemu „Dąbie”.