Miasto rozpoczęło walkę z komarami, meszkami i kleszczami. Odkomarzanie potrwa do końca czerwca i obejmie ponad 320 hektarów miasta - głównie parki, cmentarze i kąpieliska.
Teren odkomarzania został podzielony na dwa obszary: Cmentarz Centralny o powierzchni 172 ha oraz pozostałe miejsca zielone o łącznej powierzchni blisko 150 ha. Jak informuje Tomasz Klek z Centrum Informacji Miasta, na pierwszy ogień poszły: 
- Jezioro Głębokie
- Leśniczówka „Owczary” - dojazd do ul. Jaworowej
- Jezioro Uroczysko
- Leśniczówka „Biała” - ul. Miodowa
- Jezioro Goplana
- Lasek Arkoński - Syrenie stawy i okolice
- Jeziorko Słoneczne
- Cmentarz na Golęcinie
- Kąpielisko Dziewokilcz
- Cmentarz Centralny
- Park Kasprowicza.

W kolejnych dniach odkomarzane będą głównie parki i pozostałe tereny zielone w mieście, tj.:
- Park Noakowskiego
- Park Żeromskiego
- Ogród Dendrologiczny (ul. Słowackiego)
- Park Brodowski
- Pl. Słoweńców (zieleniec ul. Miernicza)
- Przy ul. Hożej i Obotryckiej
- Cmentarz ul. Żołnierska
- Park przy ul. Przygodnej
- Park przy ul. Kutrzeby
- Park Powstańców Wlkp. (Starkiewicza)
- Kanał Rybny
- Cmentarz w Dąbiu
- Kąpielisko w Dąbiu
- Cmentarz w Zdrojach
- Park Leśny i okolice Klęskowa

Odkomarzanie Szczecina przeprowadzane jest dwa razy w ciągu roku: w czerwcu oraz na przełomie lipca i sierpnia. Dokładne terminy są wyznaczane w zależności od pojawienia się zmasowanego wylęgu insektów i pogody.

- Akcja z reguły prowadzona jest rano lub wieczorem, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów, bezwietrznie). Podczas niej giną dorosłe osobniki komarów, a także meszki i kleszcze – tłumaczy Klek.

Akcję odkomarzania przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Środki chemiczne użyte przeciw komarom posiadają świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi. W tym roku zadanie wykonuje Policki Zakład Dezynsekcji, Dezynfekcji, Deratyzacji i Sprzątania Andrzej Stęczniewski za kwotę około 22 tys. złotych.